26 نوامبر

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

آیا می دانید تزریق بوتاکس باعث بازگشت طراوت و زیبایی به چهره شما می شود؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی تزریق بوتاکس بپردازیم.

تزریق-بوتاکس

تزریق-بوتاکس

تزریق بوتاکس به منظور از بین بردن چین و چروک های صورت به کار می رود مانند چروک های اطراف چشم، خطوط پیشانی، چروک های زیر بینی  و اطراف لب.

بوتاکس شامل یک نوع سم به نام بوتولیوم می باشد که از یک باکتری گرفته می شود و در صورت تزریق بوتاکس عضلات ناحیه تزریقی فلج می شوند تا هیچ گونه چین و چروکی در صورت باقی نماند. بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه می تواند عضلات را فلج کند و پس از آن برگشت پذیر است و نیاز است تا مجددا تزریق بوتاکس انجام شود.

بوتاکس به صورت پودر تهیه می شود و پس از آن رقیق می شود و باید در مدت ۲ تا ۶ ساعت پس از رقیق کردن تزریق شود.

بوتاکس حتما باید در دمای خاصی از داروخانه تا مطب حمل شود در غیر این صورت موجب از بین رفتن پروتئین هایی می شود که حامل این سم هستند.

. دکتر الهه لطفی متخصص پوست می باشد که در زمینه تزریق بوتاکس بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید .

انواع بوتاکس

در حال حاضر سه نوع بوتاکس وجود دارد که توسط انجمن پوست تایید شده اند و لازم است متخصص پوست و مو و زیبایی تنها از این سه نوع برای تزریق بوتاکس استفاده کند که این مدل ها عبارتند از مصپورت، دیسپورت و نرونوکس.

بوتاکس از نوع دیسپورت تایید شده سازمان دارو و غذای آمریکا می باشد و دو نوع بوتاکس مصپورت و نرونوکس تایید شده وزارت بهداشت ایران و انجمن پوست می باشند.

بوتاکس مصپورت و دیسپورت شامل ۵۰۰ واحد بوتاکس و نرونوکس هم شامل ۱۰۰ واحد بوتاکس می باشد.

حتما لازم است متخصص پوست و مو و زیبایی از این انواع استفاده کند تا فرد دچار عوارض نامطلوب و خطرناکی نشود. نوع چینی بوتاکس به هیچ عنوان نباید استفاده شود زیرا می تواند عوارض بسیار نامطلوبی حتی بستری شدن در بیمارستان یا کما را برای فرد به دنبال داشته باشد.

بهترین سن تزریق بوتاکس

سن خاصی برای تزریق بوتاکس تعریف نشده ولی بهترین زمان تزریق بوتاکس بین سن ۳۰ تا ۵۰ سالگی می باشد. لازم است فرد قبل از تزریق بوتاکس حتما یک جلسه مشاوره با متخصص پوست و مو و زیبایی داشته باشد تا مشخص شود آیا فرد شرایط تزریق بوتاکس را دارد یا خیر.

تزریق بوتاکس در چه مواردی ممنوع است؟

در صورتی که فرد دچار مشکلاتی باشد قبل از تزریق بوتاکس لازم است با متخصص پوست و مو و زیبایی حتما مشورت کند که برخی از این مشکلات عبارتند از:

  • بیماری هایی که دارای اختلالات در سیستم های عصبی و اسکلتی هستند.
  • در بیماری های ام اس به خصوص در شرایط حاد بهتر است تزریق بوتاکس انجام نشود.
  • خانم های باردار و شیرده
  • افرادی که برخی آنتی بیوتیک ها مانند جنتامایسین را استفاده می کنند بهتر است تزریق بوتاکس انجام ندهند.
  • وجود عفونت یا زخم های عمیق در صورت
  • حساسیت قبلی به بوتاکس

سایر خدمات دکتر الهه لطفی متخصص پوست به شرح زیر هستند:

لیزر موهای زائد

تزریق ژل 

لایه برداری پوست

لیزر فرکشنال

هایفوتراپی

سابسیژن

پاسخ

نوزده + پانزده =

Call Now Button