تزریق فیلر در شقیقه

تزریق فیلر در شقیقه

تزریق فیلر در شقیقه چه مزایایی دارد؟

این روش چگونه انجام می گیرد؟

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه تزریق فیلر در شقیقه آشنا کنیم.

علت فرو رفتن شقیقه

فرورفتگی ناحیه گیجگاهی منجر به ایجاد ظاهر تکیده در فرد می شود که از مصادیق سالمندی در نیمه فوقانی صورت به شمار می آید. کاهش چربی در این ناحیه ممکن است در اثر تروما و بیماری نیز رخ دهد اما شایعترین علت آن همان سالمندی طبیعی است. سایر علل مسبب شامل بدشکلی های ناشی از عمل، آتروفی چربی همراه با HIV و لاغری (کاهش چربی بدن) می باشند.

تزریق-فیلر-در-شقیقه

تزریق-فیلر-در-شقیقه

تزریق فیلر در کدام نواحی شقیقه انجام می گیرد؟

محدوده آناتومیک ناحیه گیجگاه (شقیقه) شامل خط گیجگاهی در بالا، دم ابرو و لبه خارجی اربیت در داخل، خط رویش مو در خلف و کمان گونه ای در پایین است. شریانها و وریدهای متعددی در این ناحیه دارای مسیر سطحی می باشند. عضله تمپورالیس فضای گیجگاهی را پر می کند. تزریق در این فضا از خلال این عضله و بر روی پریوست استخوان صورت می گیرد.

درمان فرورفتگی شقیقه

هیالورونیک اسید

بخش های فوقانی و داخلی فضای گیجگاهی بیشترین نقش را در نمای ظاهری فرد از نظر زیبایی دارا می باشند و می بایست اول پر شوند. تزریق ژل هیالورونیک اسید نیازمند استفاده از یک سوزن 1 اینچی به منظور تعبیه عمقی فیلر بر روی پریوست در نیمه فوقانی حفره و همچنین در عمق و زیر فاسیای تمپورالیس در نیمه تحتانی حفره دارد. جهت کاهش ناهمواری در این ناحیه می بایست از تزریق های مخزنی استفاده شود. تزریق عمقی فیلر و سپس ماساژ آن در محل سبب اطمینان از حجمدهی یکنواخت فضای گیجگاهی می گردد. در گودافتادگی متوسط تا شدید شقیقه ها تزریق ژل به میزان 1 سی سی در هر طرف نامعمول نیست.

در ناحیه گیجگاهی عروق سطحی فراوانی وجود دارد که تزریق ها باید از زیر یا بین آنها صورت گیرد. اگر به عروق آسیب وارد شد، فشار محکم به مدت چندین دقیقه کبودی را کاهش می دهد.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر در شقیقه

ماسساژ در مورد تزریق ژل مفید است. کمپرس سرد هم به کاهش درد در عضله تمپورالیس و همچنین احساس ناراحتی موقع جویدن کمک می کند.

خطرات تزریق فیلر در شقیقه

پس از تزریق فیلر در شقیقه کبودی محتمل است. در صورت آسیب به رگ از فشار محکم استفاده کنید. تزریق خیلی سطحی فیلر منجر به برجستگی ناحیه یا ناهمواری آن می گردد. در برخی از بیماران 1 تا 2 روز پس از تزریق ژل ممکن است اسپاسم عضلات ناحیه دیده شود که خودبخود رفع می گردد.

نکات کلیدی تزریق فیلر در شقیقه

    • نقطه پایانی درمان معمولا زمانی است که ناحیه گیجگاهی هنوز مختصری مقعر بوده یا حداکثر صاف است. از اصلاح بیش از حد و محدب کردن ناحیه باید پرهیز شود. عمق صحیح تزریق نکته کلیدی جهت یکنواختی نتایج می باشد.
    • پر کردن بیش از حد این ناحیه دشوار است. پس از پر کردن یک سمت بیمار بهتر است تغییر ایجاد شده در همان طرف را به بیمار نشان دهید. چرا که سمت درمان شده به طور قابل توجهی نمای بهتری دارد. این کار به بیمار شمای کلی از نتیجه نهایی را نیز نشان می دهد.
    • به دلیل عروق زیاد این ناحیه آسپیره کردن سرنگ پیش از تزریق فیلر جهت عدم قرارگیری در رگ به پیشگیری از تزریق داخل عروقی کمک می کند.
  • برخی از بیماران بدنبال درمان گودرفتگی ناحیه شقیقه متوجه مقداری بالا رفتن گوشه خارجی ابرو می شوند.
دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

پاسخ

سیزده + هشت =

Call Now Button