05 نوامبر

درمان جای جوش

درمان جای جوش

آیا می دانید با درمان جای جوش می توانید چهره ای زیباتر داشته باشید؟ در این مقاله سعی می کنیم روش های درمانی جای جوش و آکنه را به شما معرفی کنیم.

جوش یا آکنه چیست؟

جوش (Acne) یکی از گسترده ترین بیماری های پوستی است که با بروز دانه های سرسیاه و سرسفید، برآمدگی و کیست در قسمت های مختلف بدن مانند صورت، گردن، قفسه سینه و گاهی اوقات بازوها در قابل مشاهده است. در خانم ها به دلیل اختلالات هورمونی جوش یا آکنه شایع تر است.

درمان-جای-جوش

درمان-جای-جوش

چرا جوش یا آکنه روی صورت در می آید؟

 • یک سری داروها هستند که می توانند آکنه را تشدید کنند مانند کورتون خوراکی یا موضعی و داروهای ضد تشنج.
 • محیط های کاری که همراه با رطوبت زیاد و فضای چرب هست مثل افرادی که در آشپزخانه ها کار می کنند.
 • استرس زیاد
 • مصرف سیگار و قلیان
 • استعداد ژنتیکی

جوش ها را به سه دسته تقسیم می شوند

 • جوش با شدت ملایم: جوش های کمدون یا سر سیاه و سر سفید در این دسته قرار دارند. درمان های موضعی بیشتر در این موارد به کار می رود.
 • جوش با شدت متوسط: در این دسته علاوه به جوش های سرسیاه و سر سفید، دانه های قرمز با شدت متوسط هم وجود دارند. عمدتا درمان آن داروهای خواراکی است.
 • جوش با شدت شدید: در این نوع جوش ها دانه های قرمز به تعداد زیاد در بدن وجود دارند.
. دکتر الهه لطفی متخصص پوست می باشد که در زمینه درمان جای جوش مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید .

درمان جای جوش و آکنه

یکی از دلایلی که جوش یا آکنه را درمان می کنیم به خاطر جای جوش و عوارض آکنه می باشد. در صورتی که جوش درمان نشود موجب ایجاد اسکارهایی می شود که ممکن است در صورت فرد باقی بماند. این اسکارهای تورفته یا برآمده در واقع کلاژن هایی هستند که به صورت افزایش یافته یا کاهش یافته در بسیاری از قسمت های بدن دیده می شوند و درمان های مختلفی مانند لیزرفرکشنال و سابسیژن  دارند.

 • متخصص پوست با استفاده از روش سابسیژن، فیبرها و کلاژن های چسبیده را از زیر پوست آزاد کرده و روی آن را لیزر فرکشنال انجام می دهد.
 • همچنین روش میکرودرم ابریژن برای اسکارهای سطحی وملایم انجام می شود. این روش باعث می شود فولیک هایی از اکسید و آلومینیوم داخل پوست وارد شده و حالت سائیدگی روی اسکارهای سطحی و جای جوش ها ایجاد کند.

برای حصول نتیجه ایده آل با این روش ها تنها یک جلسه کافی نیست و هرکدام بسته به شدت جای جوش و نظر متخصص پوست نیاز به جلسات متعددی دارد.

 • همچنین وقتی جای جوش به قدری شدید باشد که منجر به اسکار شود ممکن است درمان با آکوتان توسط متخصص پوست پیشنهاد شود. آکوتان یک مشتق ویتامین آ است و به صورت خوراکی برای افرادی که جوش های شدید و التهابی می زنند، استفاده می شود.

همچنین  در صورتی که فرد آکوتان را مصرف می کند نباید باردار شود چون ممکن است جنین دچار ناهنجاری شود اما پس از اتمام مصرف و یک ماه بعد فرد می تواند اقدام به بارداری کند و مشکلی به وجود نمی آید.

آیا آلرژی و حساسیت به بعضی غذاها می تواند باعث ایجاد جوش شود؟

تاکنون ارتباطی با مصرف غذا و آکنه مشاهده نشده اما طبق تحقیقات صورت گرفته افرادی که شیرینی جات به مقدار زیاد مصرف می کنند به خاطر بالا بودن انسولین در خون ممکن است جوش بزنند.

بنابراین متخصص پوست و مو و زیبایی توصیه می کند افراد غذاهای خیلی شیرین یا چرب را به میزان زیاد مصرف نکنند.

سایر خدمات دکتر الهه لطفی متخصص پوست به شرح زیر هستند:

لیزر موهای زائد

تزریق ژل 

لایه برداری پوست

لیزر فرکشنال

هایفوتراپی

سابسیژن

پاسخ

هجده − 16 =

Call Now Button