۰۹ مهر

درمان چین و چروک

درمان چین و چروک

با افزایس سن تغییراتی روی پوست ایجاد می شود  . یکی از این تغییرات ایجاد چین و چروک هایی در قسمت های مختلف از جمله در پیشانی و دور چشم می باشد . برخی از عوامل است که باعث می شود زودتر و بیشتر چین و چروک ها بروز کند و اگر بخواهیم آن ها را برطرف کنیم باید مراقبت هایی را انجام دهیم .

  مهم ترین نکته ای که اول از هر چیزی باید در خاطر داشته باشید این است که در درمان چین و چروک انتخاب متخصص پوست خوب و مناسب گزینه بسیار مهمی است که باید به آن دقت فراوان داشته باشید و حتما توصیه می شود قبل از این که به درمان چین و چروک بپردازید حتما مشاوره لازم را با پزشک خود داشته باشید .

 برخی از عواملی که موجب می شود چین و چروک در پوست ایجاد شود

  • مهم ترین آنها نور خورشید می باشد که توصیه می شود فرد کمتر در معرض نور آفتاب قرار گیرد .
  • استعمال دخانیات همچنین موجب می شود که صورت زودتر به پیری پوست و چین و چروک دچار شود .

یکی از شایع ترین این چین و چروک ها – چین و چروک هایی است که بیشتر در ناحیه پیشانی و اخط اخم که در حالت معمولی نباید وجود داشته باشد ، می باشد . چین و چروک هایی که به صورت خطی روی پیشونی وجود دارد که با بالا بردن  ابرو ممکن است اتفاق بیفتد و یا چین و چروک هایی وجود دارند که به صورت عادی همیشه در پوست دیده می شوند . شاید این جمله را شنیده اید که بهترین روش برای درمان هرچیزی جلوگیری از آن می باشد .در این مقاله راه حل هایی را برای جلوگیری از چین و چروک ارائه داده ایم .

  • بهتر است در سنین پایین درمان چین و چروک انجام شود .
  • قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب
  • استفاده از ضد آفتاب

برخی از افراد بر این باورند استفاده از ضد آفتاب یک مرتبه در روز کفایت می کند و همان تاثیر خود را می گذارد . اما باید گفت که این باور اشتباه است و باید دو یا سه مرتبه در روز از ضد آفتاب استفاده کرد .

  • استفاده از یک شوینده مناسب هنگام خواب
  • استفاده از برنامه غذایی مناسب و سبزیجات

در پوست دو نوع چین وچروک وجود دارد که برخی از آن ها داینامیک هستند یعی چین هایی که با حرکت دادن صورت ایجاد می شود و برخی دیگر حتی در مواقع خواب هم وجود دارند و ثابت هستند .

درمان-چین-و-چروک

درمان-چین-و-چروک

بهترین روش برای درمان چین و چروک های داینامیک استفاده از بوتاکس است . این نوع چین و چروک هایی که به اصطلاح در ناحیه تحتانی به وجود می آید بر اثر حرکت های صورت رخ می دهند و نمی توان جلوی آن ها را گرفت .

چین و چروک های استاتیک روش های درمانی بسیاری دارد از ساده ترین روش های آن مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که به وسیله سوزن هایی بافت کلاژن را تحریک می شود .

روش های لیفتینگ یعنی همان کشیدن پوست می باشد که به اصلاح با استفاده از نخ هایی که بافت کلاژنی پوست را تحریک می کنند و با استفاده از خارهایشان پوست را به آن ناحیه ای که بوده برمی گرداند یعنی شل بودن پوست درمان می شود .

پاسخ

چهار × 5 =