05 آگوست

دکتر پوست خوب برای درمان جوش

دکتر پوست خوب برای درمان جوش

آکنه یا جوش نوعی بیماری در فولیکول های موی صورت ، سینه و کمر است که تقریباً در تمام دوران نوجوانی و دوران بلوغ ایجاد می شود. آکنه توسط باکتری ها ایجاد نمی شود، اگرچه باکتری ها در رشد آن نقش دارند. همچنین برای بعضی از خانم ها وجود آکنه در اواسط تا اواخر دهه ۲۰ غیر معمول نیست.

آکنه ولگاریس نوعی آکنه معمولی در نوجوانان است که با سه نوع ضایعه مشخص می شود:

 • کومدو یا سر سیاه
 • پاپول التهابی
 • جوش چرکی

آکنه روی پوست هم ظاهر می شود مانند:

 • منافذ مسدود شده که به نام سر سیاه یا سر سفید نیز شناخته می شود.
 • برآمدگی های قرمز که به عنوان جوش شناخته می شوند.
 • جوش های چرک دار (برجستگی های حاوی چرک).
 • کیست (جوش های عمیق و جوش های آکنه کیستیک).

با استفاده از محصولات موجود در داروخانه که نیازی به نسخه ندارند، می توان برای درمان جوش اقدامات زیادی انجام داد. اما برای موارد شدیدتر، برای درمان باید با دکتر پوست خوب برای درمان جوش مشورت کنید.

سابسیژن جای جوشآکنه به چه دلیلی ایجاد می شود؟

هیچ عاملی باعث ایجاد جوش نمی شود. آکنه هنگامی رخ می دهد که غدد چربی متصل به فولیکول های مو در زمان بلوغ یا به دلیل سایر تغییرات هورمونی تحریک می شوند.  چند عامل وجود دارد که معمولاً نقشی در ایجاد جوش های صورت و بدن ندارند:

غذا: والدین اغلب به نوجوانان می گویند که از مصرف پیتزا ، غذاهای چرب و سرخ شده خودداری کنند. اگرچه این غذاها ممکن است برای سلامتی کلی بدن مفید نباشند، اما نقش مهمی در بروز آکنه ندارند. اگرچه برخی از مطالعات اخیر نشان می دهند یک رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا ، شیر و شکلات خالص در بروز آکنه های شدید نقش دارند، اما این یافته ها کاملا اثبات نشده است.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

کثیف بودن بدن: جوش های سرسیاه روغن اکسید شده هستند. همچنین عرق باعث ایجاد آکنه نمی شود و توسط غدد کاملاً مجزا در پوست تولید می شود. از طرف دیگر شستشوی بیش از حد می تواند پوست را خشک و تحریک کند.

استرس: بعضی از افراد از جوش های خود آنقدر احساس ناراحتی می کنند که خودشان آنها را برمی دارند و باعث ماندگاری بیشتر آنها می شوند. اما در حقیقت استرس نقش مستقیمی در ایجاد جوش ندارد.

چه زمانی باید برای درمان جوش اقدام کرد؟

از آنجایی که هر کسی در طول زندگی خود دچار جوش های صورت می شود، زمان مناسب برای درمان آن هنگامی است که باعث خسته شدن فرد می شود یا پتانسیل ایجاد زخم در اثر آکنه به وجود آید. در چنین زمانی توصیه می شود حتما به دکتر پوست خوب برای درمان جوش مراجعه نمایید.

روش های درمان جوش

سابسیژن

 سابسیژن با ایجاد دو سوراخ کوچک در پوست در درمان جوش های بسیار عمیق کاربرد دارد و در صورت ترکیب با روش هایی مانند میکرونیدلینگ تاثیرات قابل توجهی خواهد داشت.

چه مراقبت هایی بعد از انجام سابسیژن ضروری است؟

_ راه هایی برای کمک به بهبودی پس از عمل:

 • دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید.
 • استفاده از کمپرس های یخ برای جلوگیری از بروز عفونت، التهاب، تورم
 • مصرف قرص های ضدالتهاب طبق تجویز پزشک
 • از طرف متخصصین توصیه می شود بلافاصله پس از اتمام عمل حتما با کمپرس یخ و فشار بر روی آن جلوی خونریزی را بگیرید.

انجام سابسیژن چه عوارض جانبی را به همراه دارد؟

 • درد
 • ایجاد حساسیت در مناطق مختلف بدن
 • بروز عفونت در مواقع برداشتن جای جوش های چرکی و عفونی
 • آسیب رسیدن به رگ های زیر پوستی
 • افزایش رنگدانه سازی پوست

شایان ذکر است  تمامی عوارض ذکر شده در مواردی نادر رخ می دهد زمانی که عوامل و شرایط نامناسب عمل باشد یا تحت نظارت پزشک مجربی نباشد.

میکرونیدلینگ

 روشی نیمه تهاجمی است که در درمان اسکارهای آکنه، سوختگی و برخی مشکلات پوستی کاربرد دارد. همچنین می تواند چروک های سطحی را هم از بین ببرد.

میکرودرم ابریژن

 در این روش فولیک هایی از اکسید و آلومینیوم وارد پوست شده و در درمان اسکارهای سطحی و جای جوش موثر است.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره دلایل ایجاد آکنه و برخی درمان های آن پرداختیم. درمان آکنه حتما باید توسط بهترین متخصص پوست انجام گیرد تا به پوست آسیبی وارد نشود. دکتر الهه لطفی در درمان جوش و سایر بیماری های پوستی دارای تبحر بالایی هستند که می توانید برای تعیین وقت مشاوره با مطب ایشان تماس بگیرید.

پاسخ

پنج × یک =

Call Now Button