رفع غبغب

رفع غبغب

آیا می دانستید وجود غبغب تا چه میزان می تواند روی جوانی صورت ما تاثیر بگذارد ؟

آیا می دانستید با رفع غبغب می توان جوانی را به بیشترین حد ممکن به صورت خود برگرداند ؟

سن و سال تاثیر بسیاری در صورت ما دارد . هیچ یک از اعضای بدن مانند صورت در سنین متفاوت تغییر نمی کند به طوری که در جراحی زیبایی در تمام اندام های انسان وقتی که یک عمل جراحی انجام می شود ماندگاری بسیار زیادی حتی تا آخر عمر دارد . ولی در جراحی صورت اصلا این طور نیست به طوری که صورت هر دهه به دهه – هر شش ماه  یا هر یک سال با حالت قبلی خود فرق می کند. سن و سال تاثیر بسیار زیادی در این روند دارد . روند پیری در جوانی شروع می شود و تا مرگ ادامه می یابد . هیچ زمانی با هیچ روشی نمی توان جلوی این روند را گرفت . ما نمی توانیم جلوی روند پیری و را بگیریم و به هر حال سن افزایش پیدا می کند . اما کاری که باید کرد  این است که به مرور زمان از شدت تاثیرات سن و پیری جلوگیری کنیم و آن را به تعویض بیندازیم .

از نطر آناتومی ، صورت از سه لایه تشکیل شده است

  • لایه سطحی پوست
  • لایه عضلات پوست
  • و در آخر لایه زیرین که اسکلت را شامل می شود
تغییرات پوست و پیری از لایه سطحی تا عمقی اتفاق می افتد . در پوست اتفاقات سن و پیری در ابتدا به صورت شیار های باریک اتفاق می افتد چین و چروک های ریز ایجاد می شود . بعد از آن شیار ایجاد می شود و سپس بافت پوست برمی گردد به شکلی که چربی ها و بافت های زیرین جا به جا می شوند .
رفع غبغب

رفع غبغب

تغییرات سن در عضلات هم تاثیر خود را می گذارد . عضلات شل می شوند و بافت های عمقی و چربی که روی آن ها قرار گرفته به پایین و جلو حرکت می کنند . به طوری که در کنار چشم شیار  و در کنار خط خنده لب عمق و فرورفتگی ایجاد می شود و خط می افتد .یکی از عواملی که در پیری پوست دخیل قسمت غبغب می باشد که در طول زمان دارای چربی می شود و پیری رخ می دهد و باید در اسرع وقت آن را درمان کرد .

برطرف کردن غبغب به وسیله دو روش امکان پذیر است

  • روش اول حذف چربی غبغب
  • لیفت پوست افتاده گردن

متدهایی که برای حذف چربی غبغب استفاده می شود

  • لیپوساکشن غبغب

این متد در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود و تاثیر بسیاری در رفع غبغب دارد . بدین وسیله می توان چربی هایی که در قسمت چانه مازاد هستند را به همراه یک بی حسی موضعی از بین برد . در بعضی از اوقات امکان دارد این برش در قسمت پشت گوش ها به وجود آید و بعد چربی های مازاد به وسیله یک لوله ی ظریف خارج شوند .

  • لیپوساکشن غبغب با لیزر

رفع غبغب با لیزر روشی است که در آن جراحی صورت نمی گیرد و تهاجمی نمی باشد و برای برطرف کردن غبغب استفاده می شود . در این روش چربی های مازاد موضعی نخست آب می شوند و بعد از بین می روند .

لیپولیز لیزر همچنین روشی است که به وسیله آن چربی های اضافه حذف شده و مقاومت پوست مجددا برمی گردد . فیبر لیزر در داخل پوست نفوذ می کند و در قسمتی که چربی ها می بایستی از بین روند قرار می گیرد . انرژی و گرمایی لیزر موجب آب شدن سلول های چربی می شود و بعد چربی هایی که آب شده اند به وسیله رگ های لنفاوی از بدن خارج می شوند .

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

پاسخ

بیست − 12 =

Call Now Button