۰۳ تیر

سابسیژن با کانولا

سابسیژن با کانولا

سابسیژن

آکنه یک اختلال پوستی شایع است که منجر به کاهش زیبایی می شود. از آنجا که زخم آکنه می‌تواند ظاهر و عمق متفاوتی داشته باشد، درمان‌های مختلفی برای آن‌ها وجود دارد که براساس نوع و شدت آسیب بافت وجود دارد. سابسیژن یکی از روش‌های درمانی پیشنهادی است که به ویژه در زخم های عمیق آکنه، یک روش مفید گزارش شده‌است. این روش درمانی شناخته‌شده ای است که در آن ما می‌توانیم از ابزارهای مختلف استفاده کنیم. اگرچه به نظر می‌رسد که در نتیجه استفاده از ابزارهای مختلف، مانند میزان اثربخشی، اثرات جانبی، مدت فرآیند و… تفاوت زیادی وجود ندارد، اما مطالعات متعددی در این حوزه انجام شده‌است تا بهترین روش را پیدا کند که علاوه بر نتایج بهتر بتواند رضایت بیمار و پزشک را فراهم کند.

سابسیژن با کانولا

سابسیژن با کانولا

طبق مطالعه ای در سال ۱۹۹۵ گزارش شد که سابسیژن با سوزن نیدل یک روش بالقوه در درمان فرورفتگی های پوستی باشد که می تواند منجر به زخم های عمیق پس از آسیب به آکنه ها شود.

همچنین، برخی مطالعات دیگر نشان دادند که سابسیژن  با یک چاقوی جراحی می‌تواند روش بسیار خوبی برای درمان زخم های فرورفته، درمان چین و چروک و چین خوردگی ها باشد که در اثر وجود آکنه ایجاد شده اند. اگرچه سابسیژن دارای اثرات جانبی بسیار کمی است، اما فرورفتگی، به ویژه ۲ هفته پس از اولین درمان، بسیار رایج است. به عبارت دیگر، این روش می‌تواند باعث کبودی و درد شود و گاهی اوقات می‌تواند هماتوم ایجاد کند. علاوه بر این، خطر عفونت یا درد طولانی‌مدت نیز قابل‌توجه است. به همین دلیل سابسیژن با کانولا به عنوان یک جایگزین این روش در نظر گرفته می شود.. هدف اصلی این تکنیک اثربخشی بالا، کاهش مدت‌زمان درمان، کاهش اثرات جانبی، افزایش رضایت بیمار و پزشک می باشد.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

مراحل سابسیژن با کانولا

همانطور که می‌دانید آگاهی بیماران از فرآیند درمان در میزان توقع آنها از نتیجه  درمان بسیار موثر است. از این رو کلیه مراحل درمان، روش‌های درمانی و ابزار مورد استفاده، اثربخشی این روش بر حسب سابقه و عوارض احتمالی را باید برای بیماران توضیح داد. در درمان سابسیژن با کانولا درابتدا بیماران در یک موقعیت ثابت و راحت قرار می گیرند.

سپس با استفاده از محلول ۱ درصد لیدوکائین ناحیه مورد نظر بیحس می شود. سپس سوزن کانولا برای سابسیژن اسکارها استفاده می شود کانولا به داخل پوست صورت وارد شده و زیر پوست به موازات سطح پوست حرکت داده می شود. حرکت سریع و جلو و عقب بردن تکراری سوزن به منظور خراش دادن قسمت زیرین درم و قطع زیر سطوح اسکار انجام شد. سپس، حرکت سوزن به سمت طرفین به نام حرکت فانچر به طور کامل برای آزادسازی بافتهای فیبرینی انجام می شود.

پس از مرحله نهایی، کمپرس یخ به مدت ۲۰ دقیقه به محل درمان اعمال می شود و تا حد زیادی می تواند موجب بهبود و جوانسازی پوست شود.

نتیجه گیری

سابسیژن با کانولا می تواند جایگزین مناسبی برای سایر ابزارها در درمان زخم های ناشی از آکنه باشد. این روش درمانی کم تهاجمی می باشد و کمترین عوارض همراه با رضایت بالای بیماران را شامل می شود. علاوه بر این، تکنیک های درمانی با استفاده از این ابزار برای پزشکان آسان تر است و با رضایت بیشتر آنها همراه است و در نهایت درمان در زمان کمتری انجام می شود.

.

پاسخ

20 − دوازده =