۳۰ مهر

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال

با افزایش سن و ایجاد چین و چروک روی پوست صورت، بسیاری از افراد تمایل دارند که از روش های جوانسازی پوست استفاده کنند تا پوستی صاف و عاری از هرگونه چین و چروک داشته باشند. یکی از این روش هایی که متخصص پوست و مو و زیبایی  برای جوانسازی پوست استفاده می کند، لیزر فرکشنال می باشد که با استفاده از دستگاه خاصی به نام CO2 فرکشنال انجام می گیرد. در این مقاله به بررسی این تکنیک می پردازیم.

لیزر فرکشنال روشی است که در آن  متخصص پوست با استفاده از سوزن های خاصی امواج رادیوفرکوئنسی وارد سطح پوست می کند. حتما دقت شود که این روش زیر نظر متخصص پوست و مو و زیبایی انجام شود.

لیزر-فرکشنال

لیزر-فرکشنال

کاربرد لیزر فرکشنال چیست؟

از کاربردهای لیزر فرکشنال می توان به جوانسازی صورت، رفع شلی پوست صورت، از بین بردن منافذ باز صورت، از بین بردن چین و چروک عمقی پوست صورت و همچنین کاهش چربی پوست اشاره کرد.

لیزر فرکشنال همچنین برای از بین بردن جای جوش و اسکارها هم کاربرد دارد.

 لیزر فرکشنال به چه صورت انجام می شود؟

در این تکنیک سوزن های ظریفی که شامل ۱۵ تا ۴۰ عدد هستند از طریق کارتریج های خاصی وارد سطح پوست صورت می شوند. امواج حرارتی که در سطح رادیوفرکوئنسی ایجاد می شود منجر می شود که کلاژن های قدیمی تخریب شده و کلاژن های جدیدی ساخته شوند درنتیجه سبب می شود سطح پوست بازسازی شود.

لیزر فرکشنال به دلیل اینکه در سطح پوست انجام می شود معمولا عوارض خاصی ندارد و فقط مختصری قرمزی و تورم ممکن است ایجاد شود که پس از چند ساعت برطرف می شود.

افراد بهتر است قبل از انجام لیزر فرکشنال به طور کامل با آن آشنا شوند . دکتر الهه لطفی متخصص پوست می باشد که لیزر فرکشنال را به بالاترین مهارت انجام می دهند  . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید .

معرفی دستگاه CO2 فرکشنال

دستگاه CO2 فرکشنال نوعی دستگاه برای لیزر می باشد که عمدتا برای بیمارانی که جای جوش دارند استفاده می شود و باعث ترمیم جای جوش می شود. این دستگاه حتما باید توسط متخصص پوست برای بیماران استفاده شود.

معمولا برای رسیدن به نتایج مطلوب به بیش از یک جلسه درمان نیاز می باشد که حدودا بین ۳ تا ۷ جلسه درمانی می باشد.

این لیزر نوعی لیزر تهاجمی است که باعث تحریک کلاژن سازی پوست و ترمیم ناشی از جوش های قدیمی می شود.

از دستگاه فرکشنال برای جوانسازی در سنین بالا هم استفاده می شود که با روش تهاجمی و ایجاد زخم در سطح پوست باعث تولید کلاژن در سطح پوست و سفتی بافت و لیفت پوست می شود.

این دستگاه همچنین برای سوختگی هایی که حالت برجسته یا یا فرو رفته دارند قابل استفاده می باشد و باعث نتایج خوبی در پوست بیمار می شود. البته پوست سوخته کاملا مداوا نمی شود ولی تا حد زیادی قابل قبول می شود.

همچنین کسانی که مبتلا به کلوئید هستند یعنی روی پوست آنها در اثر جوش یا زخم، برامدگی گوشتی ایجاد می شود هم به منظور رفع این مشکل می توانند از روش ترکیبی فرکشنال با روش های دیگراستفاده کنند.

پس از انجام لیزر فرکشنال چه مراقبت هایی نیاز است؟

  • پس از لیزر فرکشنال برای تسریع بهبود و جای زخم می توانید از کرم های ترمیمم کننده استفاده کنید.
  • تا چند روز پس از لیزر از قرار گرفتن زیر نور شدید آفتاب پرهیز کنید.
  • پس از بهبودی کامل بهتر است قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.

سایر خدمات دکتر الهه لطفی متخصص پوست به شرح زیر هستند:

لیزر موهای زائد

تزریق ژل در لب

لایه برداری پوست

پاسخ

هجده + هفده =