پلاسماجت چیست

پلاسماجت چیست

در حال حاضر درمان به وسیله پلاسماجت یک تکنولوژی پیشرفته به منظور سفت کردن و کشیدن پوست محسوب می شود. بنابراین در این مقاله قصد داریم به بررسی این تکنیک بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

پلاسماجت چیست

پلاسما یکی از چهار حالت ماده می باشد، حالات دیگر ماده ها جامد، مایع و گاز هستند. پلاسما دارای خواصی بر خلاف دیگر حالات ماده است.

پلاسما از طریق یونیزاسیون گازهای اتمسفر تشکیل شده است و یک گاز یونیزه شده از یونها و الکترونها می باشد که به وسیله جداسازی الکترونها از پوسته الکترون اتم های گاز یا گسیختگی مولکولی (یونیزاسیون) ایجاد می شود.

پلاسما جت

پلاسماجت برای سفت کردن پوست چگونه کار می کند؟

دستگاه مخصوص پلاسماجت در حالی که روی پوست قرار می گیرد باعث ایجاد واکنش در بافت ها می کند. جریان انرژی پلاسماجت، مولکول کلاژن جدید را تحریک می کند، فیبرهای الاستین را تحریک می کند، پوست آسیب دیده در اثر آفتاب را بهبود می بخشد، برای درمان چین و چروک موثر است و سطح پوست را صاف می کند.

این درمان شامل برش، تزریق، سوزاندن یا از بین بردن پوست یا بافت نیست.

این عمل به خصوص در مناطق کوچک پوستی از قبیل بالا و پایین چشم ها، خطوط سیگاری روی دهان و اطراف ناحیه ناف موثر می باشد.

درمان با پلاسماجت چقدر درد دارد؟

یک بیهوشی موضعی قبل از شروع درمان استفاده می شود. بنابراین میزان درد حداقل می باشد. فرآیند بهبودی می تواند منجر به ناراحتی خفیف شود اما مصرف مسکن برای کاهش درد می تواند مفید باشد.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

آیا عوارض جانبی در پلاسماجت وجود دارد؟

عوارض جانبی ممکن است شامل تورم و قرمزی در منطقه تحت درمان برای 2 تا 3 روز باشد. فرآیند بهبودی شامل پوسته پوسته شدن در طی یک هفته می باشد. بعضی از درمان ها ممکن است باعث قرمزی و تورم طولانی مدت شوند، در حالی که پوست بهبود می یابد، این احتمال بیشتر است که پلک ها و مناطق نزدیک به چشم درمان شوند. این عمل می تواند بین 7 تا 10 روز طول بکشد تا به طور کامل برخی افراد بهبود یابند.در صورت نیاز می توان میکاپ هم کرد، اما نباید تا 24 ساعت پس از درمان آرایش کرد. نتایج بهبود هم در عرض 2 تا 4 هفته پس از درمان قابل مشاهده هستند.

کدام مناطق را می توان با پلاسماجت درمان کرد؟ 

اکثر مناطق پوست را می توان درمان کرد. این درمان می تواند برای خطوط و چین و چروک صورت یا بدن مانند ناحیه بالا و پایین چشم، خطوط سیگاری، خطوط صورت، ناحیه ناف، ران ها و ناحیه دکلته استفاده شود. همچنین می تواند برای بازسازی زخم (از جمله درمان جای جوش)، سستی پوست و از بین رفتن جای زگیل های پوستی نیز استفاده شود.

درمان پلاسماجت چقدر زمان می برد؟

 درمان نسبتا کوتاه است اما ما معمولا حدود یک ساعت برای آماده شدن، بیحسی و درمان نیاز می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی درمان پوست با استفاده از پلاسماجت پرداختیم. دکتر الهه لطفی متخصص پوست و مو و زیبایی در زمینه های مرتبط به جوانسازی پوست دارای تجربه های فراوانی هستند بنابراین شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

پاسخ

شانزده − 14 =

Call Now Button