تزریق بوتاکس در زیر بغل

تزریق بوتاکس در زیر بغل

بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس برای درمان انواع بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس یک نوروکسین ساخته شده از میکروب هایی است که سبب بوتولیسم (نوعی مسمومیت غذایی) می شود. اما نگران نباشید، اگر تزریق بوتاکس به طور صحیح توسط یک بهترین متخصص پوست در تهران انجام گیرد، بسیار امن است.

تزریق-بوتاکس-در-زیر-بغل

تزریق-بوتاکس-در-زیر-بغل

تزریق بوتاکس روشی درمانی است که می تواند با فلج کردن موقتی عضلات صورت موجب درمان چین و چروک شود. پزشکان همچنین برای درمان بیماریهای عصبی-عضلانی مانند میگرن، اسپاسم عضلانی و هیپرتروفی از بوتاکس استفاده می کنند.

هیپر هیدروژن عبارت پزشکی است که به تعریق بیش از حد اطلاق می گردد. در واقع این افراد زمانی که هوا گرم هم نباشد عرق می کنند و عمدتا استفاده از ضد عرق هم به آنها کمک بسیاری نمی کند.

تزریق بوتاکس یک روش درمان جدید برای افراد مبتلا به هیپیدروزی است. اگر بدن شما بیش از حد عرق می کند ممکن است کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس باشید.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست و مو و زیبایی می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس در زیر بغل مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

بوتاکس با مسدود کردن اعصاب مسئول فعال شدن غدد عرق شما کار می کند. به طور معمول، سیستم عصبی هنگامی که درجه حرارت بدن افزایش می یابد، غده عرق را فعال می کند که موجب خنک شدن بدن می شود. ولی در افراد مبتلا به هیپریدروزی، غددعرق بیش از حد فعال می شوند.

هنگامی که شما تزریق بوتاکس در زیر بغل را انجام می دهید اعصاب این قسمت اساسا فلاج می شوند و نمی توانند غده های عرق را فعال کنند در نتیجه فرد عرق نمی کند. البته بوتاکس مانع از عرق کردن در ناحیه ای می شود که در آن تزریق انجام شده است.

تزریق بوتاکس در زیر بغل

در حال حاضر تزریق بوتاکس تنها برای درمان عرق در زیر بغل استفاده می شود و مطالعات نشان می دهند که تزریق بوتاکس در زیر بغل برای درمان تعریق بیش از حد بسیار موثر می باشد.

طبق مطالعات انجام شده تزریق بوتاکس 80 تا 90 درصد می تواند می تواند موثر باشد. مطالعات همچنین نشان می دهند که تزریق بوتاکس برای درمان عرق پیشانی نیز به کار می رود و می تواند میزان تعریق را به میزان 75 درصد تا 5 ماه کاهش دهد.

همچنین محققان بر این باورند که تزریق بوتاکس میتواند در کاهش عرق کردن کف پا نیز کمک کند اما نکته این است که تزریق بوتاکس در پاها بطور قابل توجهی نسبت به سایر مناطق دردناک است.

تزریق بوتاکس در زیر بغل چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس در زیر بغل نیاز است توسط یک متخصص پوست با تجربه انجام گیرد. پزشک با استفاده از سوزن های خاص و ظریف، ماده بوتاکس را در زیر پوست شما تزریق می کند که می تواند چندین بار تکرار شود. همچنین متخصص پوست و مو و زیبایی گاهی پس از تزریق بوتاکس، برای جلوگیری از درد برای شما چیزی مانند یخ تجویز می کند.

فرد پس از تزریق بوتاکس در زیر بغل می تواند به محل کار خود بازگردد و به فعالیت های روزانه اش بپردازد.

آمادگی قبل از تزریق بوتاکس در زیر بغل

تزریق بوتاکس روشی ساده و سریع است که در مطب پزشک انجام می شود. پزشکان معمولا از شما می خواهند 2 تا 3 روز قبل از تزریق بوتاکس در زیر بغل، موهای زائد این ناحیه را اصلاح نکنید.

همچنین اگر از رقیق کننده های خون استفاده می کنید ممکن است متخصص پوست و مو از شما بخواهد از چند روز قبل از تزریق بوتاکس از آنها استفاده نکنید تا از کبودی جلوگیری شود.

مورد هر دارویی را که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید، مصرف هیچ دارویی را قبل از اطلاع به پزشکتان قطع نکنید.

هزینه تزریق بوتاکس در زیر بغل

هزینه تزریق بوتاکس به میزان زیادی بسته به شرایط شما و جایی که شما زندگی می کنید متفاوت است و با توجه به تعداد تزریقات و جلسات تعیین می شوند.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس

تا کنون مطالعات بسیاری در رابطه با ارزیابی ایمنی تزریق بوتاکس انجام شده است ولی برخی عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس در زیر بغل عبارتند از:

  • درد یا کبودی در محل تزریق
  • سردرد
  • نشانه های آنفولانزا
  • افتادگی پلک
  • خشکی چشم

عوارض جانبی جدی تزریق بوتاکس بسیار نادر هستند و در صورت تزریق توسط بهترین متخصص پوست رخ نمی دهند. برخی از این عوارض جدی عبارتند از:

  • ضعف عضلانی در کل بدن
  • مشکل بینایی
  • دشواری تنفس
  • از دست دادن کنترل مثانه

نقاحت پس از تزریق بوتاکس در زیر بغل

شما می توانید فعالیت های عادی خود را بلافاصله پس از دریافت تزریق بوتاکس از سر بگیرید. بین 2 تا 7 روز طول می کشد تا از تعریق در منطقه درمان شده جلوگیری شود و تا 2 هفته بعد اثرات تزریق بوتاکس در زیر بغل قابل مشاهده هستند.

نتیجه گیری

تزریق بوتاکس درمانی موثر برای جلوگیری از تعریق بیش از حد است و می تواند موجب بهبود کیفیت زندگی افراد شود.

سایر خدمات دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد:

سابسیژن

لیزر فرکشنال

درمان جای جوش

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

پاسخ

دوازده − ده =

Call Now Button