۱۱ دقیقه
تزریق-بوتاکس-در-زیر-بغل

با تزریق بوتاکس زیربغل با تعریق و بوی بد خداحافظی کنید

آنچه می خوانید...

برخی افراد به خصوص در فصول گرم تعریق زیادی در نواحی مختلف بدن دارند. تعریق زیاد در زیر بغل عارضه ای است که کنترل آن بسیار دشوار است و فرد را با مشکلات ظاهری و بوی تند عرق همراه می سازد. پوشیدن لباس های روشن و یا نازک در چنین شرایطی راحت نیست و البته ممکن است علاوه بر این تعریق بوی نامطبوعی از زیر بغل ها ساطع شود. البته استفاده از مام های مخصوص و دوش گرفتن مرتب در کنترل آن تاثیر دارد اما تزریق بوتاکس زیر بغل می تواند تاثیرات چشمگیر و مناسبی را به همراه داشته باشد.

تزریق بوتاکس برای درمان انواع بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس یک نوروکسین ساخته شده از میکروب هایی است که سبب بوتولیسم (نوعی مسمومیت غذایی) می شود. اما نگران نباشید، اگر تزریق بوتاکس به طور صحیح توسطیک بهترین متخصص پوست و مو انجام گیرد، بسیار امن است.

تعریق زیاد

تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس روشی درمانی است که می تواند با فلج کردن موقتی عضلات صورت موجب درمان چین و چروک شود. پزشکان همچنین برای درمان بیماریهای عصبی-عضلانی مانند میگرن، اسپاسم عضلانی و هیپرتروفی از بوتاکس استفاده می کنند.

با تزریق مقداری بوتاکس در نقاط مختلفی از زیر بغل تحریک غدد تعریق کمتر شده و در نتیجه این اتفاق با سرعت کمتری می افتد و دیگر به شدت گذشته نخواهد بود. این روش کنترل خوبی روی میزان تعریق و بوی بد زیر بغل ایجاد خواهد کرد و برای افرادی که از این عارضه رنج می برند گزینه بسیار مناسبی است.

هیپر هیدروژن عبارت پزشکی است که به تعریق بیش از حد اطلاق می گردد. در واقع این افراد زمانی که هوا گرم هم نباشد عرق می کنند و عمدتا استفاده از ضد عرق هم به آنها کمک بسیاری نمی کند.

تزریق بوتاکس یک روش درمان جدید برای افراد مبتلا به هیپیدروزی است. اگر بدن شما بیش از حد عرق می کند ممکن است کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس باشید.

مشاوره رایگان

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

بوتاکس با مسدود کردن اعصاب مسئول فعال شدن غدد عرق شما کار می کند. به طور معمول، سیستم عصبی هنگامی که درجه حرارت بدن افزایش می یابد، غده عرق را فعال می کند که موجب خنک شدن بدن می شود. ولی در افراد مبتلا به هیپریدروزی، غددعرق بیش از حد فعال می شوند.

هنگامی که شما تزریق بوتاکس در زیر بغل را انجام می دهید اعصاب این قسمت اساسا فلاج می شوند و نمی توانند غده های عرق را فعال کنند در نتیجه فرد عرق نمی کند. البته بوتاکس مانع از عرق کردن در ناحیه ای می شود که در آن تزریق انجام شده است.

تزریق بوتاکس در زیر بغل

در حال حاضر تزریق بوتاکس تنها برای درمان عرق در زیر بغل استفاده می شود و مطالعات نشان می دهند که تزریق بوتاکس در زیر بغل برای درمان تعریق بیش از حد بسیار موثر می باشد.

طبق مطالعات انجام شده تزریق بوتاکس ۸۰ تا ۹۰ درصد می تواند می تواند موثر باشد. مطالعات همچنین نشان می دهند که تزریق بوتاکس برای درمان عرق پیشانی نیز به کار می رود و می تواند میزان تعریق را به میزان ۷۵ درصد تا ۵ ماه کاهش دهد.

همچنین محققان بر این باورند که تزریق بوتاکس میتواند در کاهش عرق کردن کف پا نیز کمک کند اما نکته این است که تزریق بوتاکس در پاها بطور قابل توجهی نسبت به سایر مناطق دردناک است.

تزریق بوتاکس در زیر بغل چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس در زیر بغل نیاز است توسط یک متخصص پوست با تجربه انجام گیرد. پزشک با استفاده از سوزن های خاص و ظریف، ماده بوتاکس را در زیر پوست شما تزریق می کند که می تواند چندین بار تکرار شود. همچنین متخصص پوست و مو و زیبایی گاهی پس از تزریق بوتاکس، برای جلوگیری از درد برای شما چیزی مانند یخ تجویز می کند.

فرد پس از تزریق بوتاکس در زیر بغل می تواند به محل کار خود بازگردد و به فعالیت های روزانه اش بپردازد.

تزریق بوتاکس زیر بغل آقایان

بوتاکس زیر بغل بیشتر و به تقاضای آقایان انجام می شود.تعریق بیش از اندازه در این قسمت برای انجام فعالیت های کاری و ورزشی فرد را دچار مشکلاتی می نماید . با وجود روزمرگی و درگیری های روزانه در حین کار ممکن است استفاده از مام و یا خوشبو کننده ها برای آقایان با مشکلاتی همراه باشد و این اقدام زمان بر باشد . بوتاکس زیر بغل بهترین گزینه است برای افرادی که می خواهند از شر بوی نا مطبوع عرق و خیس شدن لباس در طول روز رها شوند. تعریق بیش از اندازه حتی در روزهای سرد زمستان هم ممکن است فرد را آزار دهد. با تزریق مقدار مشخصی بوتاکس می توان آن را به خوبی کنترل کرد و از این عارضه جلوگیری نمود.

آمادگی قبل از تزریق بوتاکس در زیر بغل

تزریق بوتاکس روشی ساده و سریع است که در مطب پزشک انجام می شود. پزشکان معمولا از شما می خواهند ۲ تا ۳ روز قبل از تزریق بوتاکس در زیر بغل، موهای زائد این ناحیه را اصلاح نکنید.

همچنین اگر از رقیق کننده های خون استفاده می کنید ممکن است متخصص پوست و مو از شما بخواهد از چند روز قبل از تزریق بوتاکس از آنها استفاده نکنید تا از کبودی جلوگیری شود.

مورد هر دارویی را که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید، مصرف هیچ دارویی را قبل از اطلاع به پزشکتان قطع نکنید.

هزینه تزریق بوتاکس در زیر بغل

هزینه تزریق بوتاکس به میزان زیادی بسته به شرایط شما و جایی که شما زندگی می کنید متفاوت است و با توجه به تعداد تزریقات و جلسات تعیین می شوند.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس

تا کنون مطالعات بسیاری در رابطه با ارزیابی ایمنی تزریق بوتاکس انجام شده است ولی برخی عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس در زیر بغل عبارتند از:

  • درد یا کبودی در محل تزریق
  • سردرد
  • نشانه های آنفولانزا
  • افتادگی پلک
  • خشکی چشم

عوارض جانبی جدی تزریق بوتاکس بسیار نادر هستند و در صورت تزریق توسط بهترین متخصص پوست رخ نمی دهند. برخی از این عوارض جدی عبارتند از:

  • ضعف عضلانی در کل بدن
  • مشکل بینایی
  • دشواری تنفس
  • از دست دادن کنترل مثانه

نقاحت پس از تزریق بوتاکس در زیر بغل

شما می توانید فعالیت های عادی خود را بلافاصله پس از دریافت تزریق بوتاکس از سر بگیرید. بین ۲ تا ۷ روز طول می کشد تا از تعریق در منطقه درمان شده جلوگیری شود و تا ۲ هفته بعد اثرات تزریق بوتاکس در زیر بغل قابل مشاهده هستند.

نتیجه گیری

تزریق بوتاکس درمانی موثر برای جلوگیری از تعریق بیش از حد است و می تواند موجب بهبود کیفیت زندگی افراد شود.

سوالات متداول شما

اگر سوال دیگری دارید مطرح کنید !

نام خود را وارد کنید
تلفن
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست، مو وزیبایی
دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران
دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران
سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون
انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test)
عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!