5 / 5. 1

۴ دقیقه
سابسیژن با کانولا

سابسیژن با کانولا

آنچه می خوانید...

آکنه یک اختلال پوستی شایع است که منجر به کاهش زیبایی می شود. از آنجا که زخم آکنه می‌تواند ظاهر و عمق متفاوتی داشته باشد، درمان‌های مختلفی برای آن‌ها وجود دارد که براساس نوع و شدت آسیب بافت وجود دارد. سابسیژن یکی از روش‌های درمانی پیشنهادی است که به ویژه در زخم های عمیق آکنه، یک روش مفید گزارش شده‌است. این روش درمانی شناخته ‌شده ای است که در آن ما می‌توانیم از ابزارهای مختلف استفاده کنیم. اگرچه به نظر می‌رسد که در نتیجه استفاده از ابزارهای مختلف، مانند میزان اثربخشی، اثرات جانبی، مدت فرآیند و… تفاوت زیادی وجود ندارد، اما مطالعات متعددی در این حوزه انجام شده‌است تا بهترین روش را پیدا کند که علاوه بر نتایج بهتر بتواند رضایت بیمار و پزشک را فراهم کند.

سابسیژن با کانولا

طبق مطالعه ای در سال 1995 گزارش شد که سابسیژن با سوزن نیدل یک روش بالقوه در درمان فرورفتگی های پوستی است که می تواند منجر به زخم های عمیق پس از آسیب به آکنه ها شود.

همچنین، برخی مطالعات دیگر نشان دادند که سابسیژن  با یک چاقوی جراحی می‌تواند روش بسیار خوبی برای درمان زخم های فرورفته، درمان چین و چروک و چین خوردگی ها باشد که در اثر وجود آکنه ایجاد شده اند.

اگرچه سابسیژن دارای اثرات جانبی بسیار کمی است، اما فرورفتگی، به ویژه ۲ هفته پس از اولین درمان، بسیار رایج است. به عبارت دیگر، این روش می‌تواند باعث کبودی و درد شود و گاهی اوقات می‌تواند هماتوم ایجاد کند. علاوه بر این، خطر عفونت یا درد طولانی‌ مدت نیز قابل‌توجه است. به همین دلیل سابسیژن با کانولا به عنوان یک جایگزین این روش در نظر گرفته می شود.. هدف اصلی این تکنیک اثربخشی بالا، کاهش مدت‌زمان درمان، کاهش اثرات جانبی، افزایش رضایت بیمار و پزشک می باشد.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که برای درمان جای جوش از جدیدترین متدهای روز برای درمان جای جوش استفاده می کنند که سابسیژن با کانولا یکی از جدیدترین روش ها برای درمان جوش و به عبارتی روش نوین سابسیژن برای درمان جای جوش است.

مراحل سابسیژن با کانولا

همانطور که می‌دانید آگاهی بیماران از فرآیند درمان در میزان توقع آنها از نتیجه  درمان بسیار موثر است. از این رو کلیه مراحل درمان، روش‌های درمانی و ابزار مورد استفاده، اثربخشی این روش بر حسب سابقه و عوارض احتمالی را باید برای بیماران توضیح داد. در درمان سابسیژن با کانولا درابتدا بیماران در یک موقعیت ثابت و راحت قرار می گیرند.

سپس با استفاده از محلول 1 درصد لیدوکائین ناحیه مورد نظر بیحس می شود. سپس سوزن کانولا برای سابسیژن اسکارها استفاده می شود کانولا به داخل پوست صورت وارد شده و زیر پوست به موازات سطح پوست حرکت داده می شود. حرکت سریع و جلو و عقب بردن تکراری سوزن به منظور خراش دادن قسمت زیرین درم و قطع زیر سطوح اسکار انجام شد. سپس، حرکت سوزن به سمت طرفین به نام حرکت فانچر به طور کامل برای آزادسازی بافتهای فیبرینی انجام می شود.

در ویدئو زیر می توانید توضیحات دکتر الهه لطفی  متخصص پوست و مو در حین انجام سابسیژن با کانولا را درباره روش نوین سابسیژن گوش دهید:

 

پس از مرحله نهایی، کمپرس یخ به مدت 20 دقیقه به محل درمان اعمال می شود و تا حد زیادی می تواند موجب بهبود و جوانسازی پوست شود.

نتیجه گیری

سابسیژن با کانولا می تواند جایگزین مناسبی برای سایر ابزارها در درمان زخم های ناشی از آکنه باشد. این روش درمانی کم تهاجمی می باشد و کمترین عوارض همراه با رضایت بالای بیماران را شامل می شود. علاوه بر این، تکنیک های درمانی با استفاده از این ابزار برای پزشکان آسان تر است و با رضایت بیشتر آنها همراه است و در نهایت درمان در زمان کمتری انجام می شود.

.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 18 =