15 جولای

سابسیژن

سابسیژن

سابسیژن با کانولا روش جدیدی است و مهم ترین مزیت این روش این است که بیمار دوره ی نقاهت خیلی کوتاهی دارد و نیاز به مراقبت های خاصی ندارد. بیمار می تواند بعد از سابسیژن بلافاصله به کارهای روزمره خود برسد و یا آفتاب بگیرد و نیاز به مراقبت های خاصی ندارد و صورت بیمار دچار مشکل خاصی نمی شود  به جز مقداری ورم که جای نگرانی ندارد و به سرعت برطرف می شود .

سابسیژن چگونه انجام می شود ؟

سابسیژن از طریق دو سوراخ کوچک انجام می شود مانند متد های قدیمی و به این صورت نیست  که تعداد درمان هایی که برای اسکار و آکنه انجام می شود زیاد باشند وباعث ایجاد هماتوم در بیمار نمی شود.

سابسیژن

سابسیژن

تقاوت متد قدیم و جدید سابسیژن چیست ؟

یکی از مزیت های بسیار مهم روش جدید این است که تعداد دفعات آن نسبت به متد قبلی کمتر است به طوری که یک بار سابسیژن با متد جدید با سه بار سابسیژن با متد قدیمی اش برابری می کند در نتیجه با یک بار سابسیژن بیمار به صورت ناگهانی تغییرات زیادی را می تواند مشاهده کند.

این روش برای اسکار و آکنه هایی که بسیارعمیق و فیبروتیک و قدیمی است قابل استفاده می باشدو می توان با روش های درمانی دیگر ترکیب کرد که این روش ها عبارتند از لیزر و میکرونیدلینگ. برای مثال بیماری که محدودیت زمانی دارد می تواند در یک جلسه روش سابسیژن را با لیزر یا دیگر روش ها  ترکیب کند  در صورتی که در روش قدیمی این کار امکانپذیر نبود.

سابسیژن

سابسیژن

در چه مواقعی نیاز به انجام سابسیژن است ؟

همان طور که می دانید به علت وجود آکنه ها در صورت اسکار یا همان جای جوش ایجاد می شود در بعضی مواقع این اسکار ها آنقدر عمیق هستند که مجبور می شویم برای درمان از چند روش ترکیبی استفاده کنیم .

چه زمانی برای انجام سابسیژن مناسب است ؟

انجام سابسیژن بر خلاف دیگر روش های درمانی نیاز به زمان یا فصل خاصی ندارد و بیماران عزیز می توانند در هر زمانی از روش سابسیژن استفاده کنند .

چند جلسه برای سابسیژن مورد نیاز است ؟

در بیشتر افرادی که جای جوش دارند یک جلسه کافی است اما در صورتی که جای جوش بسیار عمیق  باشد تا سه جلسه انجام سابسیژن لازم است .شما می توانید در طی همان جلسه ی اول تغییرات بسیاری را در صورت خود مشاهده کنید.

سابسیژن

سابسیژن

مراقبت بعد از سابسیژن چگونه است ؟

از آن جایی که سابسیژن به روش جدید انجام می شود نیاز به مراقبت خاصی ندارد اما به دلیل این که ۲ سوراخ در پوست ایجاد می شود بهتر است تا ۴۸ ساعت اول از تماس آب با صورت خودداری کنید و روی آن پماد آنتی بیوتیک بمالید .همچنین نیازی به حفاظت در برابر نورآفتاب  نیست زیرا در عمق پوست انجام شده است .

آیا در صورت داشتن جوش یا آکنه فعال می توان سابسیژن را انجام داد؟

بهتر است در صورتی که دارای آکنه فعال هستید ابتدا درمان شوید سپس اقدام به درمان جای جوش خود کنید .

انواع آکنه

در این جا چند نوع دیگر از آکنه های پاپولر ، پوستولر ، و ندولر شرح داده شده است .
آکنه فولیکولیت  گرم منفی :بیمارانی که دارای سابقه ی طولانی درمان آکنه با آنتی بیوتیک های خوراکی هستند شاید به میزان فزاینده ای حامل باسیلهای استوانه ای گرم منفی در سوراخ های قدامی بینی باشند ، سه نوع وجود دارد : شایع ترین آن ها پیدایش ناگهانی پوستولهای سطحی در اطراف بینی با گسترش به سمت چانه و گونه ها می باشد .در برخی دیگر به طور ناگهانی خوشه های پوستولی پدیدار می شود .در برخی بیماران نیز ضایعات ندولر و کیستیک عمقی ایجاد می گردد ، آنتی بیوتیک مناسب پس از تعیین حساسیت انتخاب می گردد.این نوع آکنه ( آکنه گرم منفی ) معمولاً در عرض دو هفته سریعاً به آنتی بیوتیک مناسب پاسخ می دهد.حتی با مصرف آنتی بیوتیک به مدت ۶ ماه، عود به دنبال قطع مصرف آن رایج است ، از بین بردن ارگانیسم های آکنه گرم منفی مشکل می باشد. عمدتا ایزوترتینوئین در درمان موارد مقاوم آکنه گرم منفی موفقیت آمیز می باشند.
آکنه استروئیدی : در افراد مستعد ۳ تا ۵ هفته پس از شروع کورتیکوستروئیدهای خوراکی ممکن است ، پاپولها و پوستولهایی به طور ناگهانی ایجاد شود ، ضایعه آکنه استروئیدی به واسطه ی متحد الشکل بودن ضایعات و انتشار متقارن آن ها عموماً بر گردن ، قفسه سینه و پشت از آکنه ولگاریس متمایز است .این ضایعات پاپولها و و پوستولهایی گنبدی شکل به اندازه ۱ تا ۳ میلی متر به رنگ بدن و یا صورتی متمایل به قرمز هستند، بعد ها ممکن است کومدون یا جوش زیرپوستی نیز تشکیل شود ولی اسکار وجود ندارد .آکنه ایجاد شده توسط استروئید پیش از بلوغ و در افراد پیر نادر است .با بهبود این ضایعات اسکاری باقی نمی ماند.
آکنه نوزادی : ضایعات آکنه ای شکل محدود به بینی و گونه ها ممکن است در هنگام تولد وجود داشته باشد و یا این که در اوایل دوران شیرخوارگی شکل بگیرند .با کوچک شدن و کاهش فعالیت غدد سباسه که توسط آندروژنهای مادری تحریک می شوند ، این ضایعات بدون درمان محو خواهند شد .
آکنه شغلی : در برخی از افراد که در تماس با بعضی مواد شیمیایی صنعتی هستند ، ممکن است جوش هایی به شکل کومدونهای بزرگ و پوستولها پدیدار شوند.این مواد شامل هیدروکربنهای کلرینه و دیگر حلالهای صنعتی ، زغال و مشتقات آن و روغن ها می باشند .این ضایعات در جایی که لباس آغشته به مواد شیمیایی باشند ایجاد می شود. بیمارانی که مستعد ابتلا به این شکل از آکنه هستند باید با پوشیدن لباس های محافظ و یا یافتن کاری دیگر از تماس با این مواد پرهیز کنند .درمان ، مشابه آکنه التهابی است .
آکنه مکانیکی : در این حالت پوست بدن در اثر فشار و سائیدگی ناشی از وسایلی مانند کاسکت های ورزشی و محافظ پیشانی جوش می زند.

سابسیژن یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد و همچنین موجب می شود پوست شادابی خود را به دست آورد . سابسیژن پوست روش بسیار حساسی می باشد و می بایستی توسط یک متخصص پوست خبره انجام شود. همچنین شما می توانید جهت رزرو وقت و مشاوره های لازم با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

آکنه ناشی از آرایش: زنانی که مرتباً چندین لایه مواد آرایشی مصرف می کنند ممکن است مبتلا به کومدونهای بسته و باز ،پاپول و پوستول گردند و در مراحل اولیه کومدون زدایی می تواند موثر باشد. تجربیات جدید تر با بعضی مواد آرایشی خاص در زنان نشان داده اند که برخی ایجاد آکنه می کنند ، برخی اثری ندارد و بعضی دیگر شاید بتوانند تعداد کومدونها را کاهش دهند.تا زمانی که فرمولاسیونهای اختصاصی آزمایش نشده اند و توانایی آن ها در کومدون زایی شناخته نشده است ، باید به بیماران توصیه کرد از مواد آرایشی ملایم و با پایه آب استفاده کنند و از برنامه های آرایشی که آن ها را مجبور به مصرف چندین لایه از پاک کننده ها با پایه ی کرم و پوشاننده های آرایشی می کند پیروی نکنند.بسیاری از بیماران این تصور اشتباه را دارند که که اقداماتی که در سالن های زیبایی بر روی پوست انجام می شود جنبه ی درمانی دارند و منافذ را باز می کنند .بیشتر افراد کرم ها و مواد آرایشی گوناگونی را که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند تحمل می کنند ولی این کار می تواند زمینه را برای ایجاد آکنه فراهم کند .
آکنه کنده شده : بیشتر افراد مبتلا به آکنه تلاش می کنند کومدونها و پوستولهای خود را با فشار متوسط انگشت خالی کنند در صورتی که پوست با اعمال فشار به وسیله ی ناخن کنده شده نهایتاً یک دلمه تشکیل می شود ولی باید به آن ها توضیح داد که چنین ضایعاتی تنها با دستکاری ایجاد می شود و شاید ناآگاهانه در جریان خواب ایجاد شده باشند. همچنین لازم است افرادی که نمی توانند از کندن ضایعات خود دست بردارند از یک روانپزشک کمک بگیرند.

سابسیژن

سابسیژن

درمان اسکار

همان طور که ذکر شده یکی از موثر ترین روش های درمانی در اسکار سابسیژن است دیگر روش های درمانی عبارتند از:
• سابسیژن
• پی آر پی
لیزر فرکشنال
میکرودرم ابریژن
میکرونیدلینگ
• پانچ

PRP در درمان جای جوش

همان طور که میدانید درمان اسکار به صورت صد در صد نیست اما می توان تا ۹۰ در صد بهبود یافت خصوصاً در افرادی که جای جوش عمیقی دارند .روش پی آر پی جز روش هایی است که در طولانی مدت نتیجه می دهد و مانند دیگر روش های درمانی شما نمی توانید به سرعت بهبود درمان اسکار را مشاهده کنید اما پزشک معمولاً برای درمان جوش های بسیار عمیق از سابسیژن و لیزر درمانی بیشتر از سایر روش ها برای درمان جای جوش استفاده می کند .

لیزر فرکشنال در درمان جای جوش

همان طور که می دانید لیزر فرکشنال به دو صورت سوزنی و غیر سوزنی وجود دارد.فرکشنال برای برطرف کردن چین و چروک ها ، لیفت صورت ، جای اسکار و آکنه مناسب می باشد .در روش سوزنی از سوزن های استریل شده با عمق های مختلف استفاده می شود که وارد پوست می شود و می تواند عملیات کلاژن سازی را انجام دهد .تعداد جلسات مورد نیاز بین ۳ تا ۴ جلسه است و بعد از هر ۶ ماه باید به صورت مجدد فرکشنال صورت بگیرد تا فرد بتواند نتیجه مطلوبی بگیرد .

میکرودرم در درمان جای جوش

یکی از روش های ترکیبی برای درمان جای جوش است و معمولاً برای افرادی استفاده می شود که جای جوش سطحی تری دارند. پس از اینکه پزشک از روش سابسیژن استفاده کرد برای درمان جای جوش سطحی می توان از روش میکرودرم ابریژن استفاده کرد.

میکرونیدلینگ در درمان جای جوش

میکرونیدلینگ یکی از روش های بسیار موثر و تاثیر گذار در درمان جای جوش است ومناسب برای افرادی است که جای جوش عمیقی دارند در واقع میکرونیدلینگ هم مانند میکرودرم جز روش هایی است که باید کنار سابسیژن انجام شود تا اثر بخشی بهتر و مفید تری داشته باشد .

پانچ در درمان جای جوش

پانچ یکی از روش های درمانی برای جای جوش است .پانچ و سابیژن مناسب برای افرادی است که جای جوش بسیار عمیقی دارند به گونه ای که بیمار از هیچ یک از روش های ترکیبی نتیجه نگرفته است .بهتر است بیمار در صورت عمیق بودن جای جوش از یک تا سه جلسه سابسیژن و یک یا دو جلسه پانچ برای بهبود استفاده کند .

سابسیژن

میکرونیدلینگ

میکرودرم ابریژن

هایفوتراپی

راه های ارتباطی

۰۲۱۸۸۹۸۹۷۳۳

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر الهه لطفی

پاسخ

13 − نه =

Call Now Button