۵ دقیقه
مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

آنچه می خوانید...

مراقبت بعد از کاشت ابرو در تعیین ماندگاری این روش بسیار تاثیرگذار است. کاشت ابرو روشی است که با استفاده از آن می‌توان تا حدی میزان تراکم و حجم ابروها را افزایش داد. این روش جز روش‌های زیبایی به حساب می‌آید. با این حال، بعد از آن باید نکاتی را رعایت کنید تا ابروهای کاشته شده دچار آسیب نشوند. از جمله این نکات مراقبتی می‌توان به عدم رسیدن رطوبت و آرایش نکردن اشاره کرد. رعایت این نکات میزان ماندگاری و تثبیت ابروها را افزایش خواهد داد.

نکات اولیه مراقبتی بعد از کاشت ابرو

نکات اولیه مراقبتی بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از روش های زیبایی است که افراد برای افزایش حجم و میزان ابروهای خود انجام می‌دهند. با این که یک روش سرپایی محسوب می‌شود، اما بعد از انجام آن باید نکاتی را رعایت کنید ک به شرح زیر هستند:

کاهش درد

ممکن است بعد از انجام آن دچار درد شوید که شدت آن در هر فرد متفاوت است. اگر شدت دردی که به آن مبتلا شده اید، کم است می‌توانید با مصرف یک عدد تلنیول آن را کاهش دهید. دردهای بیشتر با استفاده از ایبوبروفن قابل برطرف کردن خواهند بود.

جلوگیری از رسیدن رطوبت به ابروها

اگر پزشک این دستور را داده باشد، در هفته اول به هیچ وجه نباید اجازه دهید که ابروها با آب تماس داشته باشند. این امر شامل کمپرس یخ نیز می‌شود و می‌توانند به مرور ریشه آن را سست کند. تنها راه استفاده از یخ این است که آن را با تماس مستقیم روی پوست نگذارید.

رفتار ملایم با ابروها

اگر می‌خواهید ابروهای کاشته شده به خوبی در جای خود تثبیت شوند، نباید هیچ فشاری به آن‌ها وارد کنید. این مراقبت باید تا شش روز انجام شود و از تماس ابروها با انگشت‌های خود خودداری کنید.

آرایش نکنید

بسیاری از بانوان عادت دارند که به صورت روزانه به آرایش کردن بپردازند. پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت حداقل سه روز پس از کاشت ابرو از آرایش کردن خودداری کنید. نکته دیگری که در مراقبت بعد از کاشت ابرو باید به آن توجه کنید نحوه پاک کردن آرایش است که باید کاملا به صورت ملایم انجام شده و حتی الامکان با ابروها تماس نداشته باشید.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو در دراز مدت

با توجه به نکات مراقبت بعد از کاشت ابرو در روزهای اولیه، باید مراقبت‌هایی را هم انجام دهید که مربوط به ماندگاری دراز مدت این روش می‌شوند که عبارتند از:

  • پزشک برای شما یک سرم ضد ریزش و تقویتی تجویز می‌کند که باید آن را از روز سوم به بعد مصرف کنید. معمولا سرم‌ها باید دو بار در روز یک بار در صبح و یک بار هم در شب مصرف شوند تا تاثیرگذار باشند. معمولا مدت زمان مصرف آن دو ماه است که بعد از آن ممکن است بسته به نظر پزشک تغییر کند.
  • تا دو یا سه هفته پس از کاشت ابرو به هیچ وجه نباید به استخر یا سونا مراجعه کنید. از آن جایی که در ناحیه ابروها بخیه وجود دارد، امکان بروز عفونت در آن ناحیه نیز وجود خواهد داشت. همچنین ابروها خیس و مرطوب خواهند شد. بعد از روز هشتم کاشت ابرو می‌توانید به آرامی شست و شوی این ناحیه را آغاز کرده و به حمام بروید. استفاده از آب ولرم بسیار مهم است و باید به آن دقت داشته باشید.
  • از نکات مهم مراقبت بعد از کاشت ابرو خودداری از مصرف دخانیات است. اگر دوست دارید که نتایج دلخواه خود از کاشت ابرو را به دست آورید، حداقل یک ماه پس از کاشت ابرو از مصرف سیگار و سایر دخانیات خودداری کنید. سیگار و قلیان می‌توانند دوران نقاهت شما را به تاخیر انداخته و آن را تغییر دهند.

رنگ کردن ابرو بعد از کاشت

بسیاری از بانوان عادت دارند که ابروهای خود را به صورت دائمی رنگ کنند و آن‌ها را با رنگ موی خود هماهنگ کنند. بنابراین، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه مدت بعد از کاشت ابرو می‌توان رنگ کردن ابروها را آغاز نمود؟ از آن جایی که رنگ‌های ابرو دارای مواد شیمیایی هستند، پس ممکن است به تارها  فولیکول‌های ابرو آسیب بزنند. پس بهتر است حتی المقدور تا مدت زمان معینی از رنگ کردن ابروها خودداری کنید.

برای آغاز رنگ کردن بهتر است با پزشک مشورت کنید تا در ابتدا وضعیت ابروهای شما را مورد بررسی قرار دهد. معمولا پزشک توصیه می‌کند برای دریافت نتایج بهتر این کار را از شش ماه پس از کاشت آغاز کنید تا هیچ آسیبی به ابروها وارد نشود.

شستن صورت و استحمام بعد از کاشت ابرو

در مراقبت بعد از کاشت ابرو، اکثر پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت پنج تا شش روز بعد از کاشت به هیچ عنوان نباید ناحیه مورد نظر را بشویید. پس بهتر است برای تمیز کردن صورت خود از دستمال مرطوب استفاده کنید. پس از چند روز برای شست و شوی ناحیه موردنظر و حتی رفتن به حمام نیز مشکلی نخواهد داشت. تنها نکته ای که باید رعایت کنید استفاده از یک صابون ملایم و آب ولرم است. برای شستن صورت خود نیز نباید به هیچ عنوان فشاری به ناحیه ابروها وارد کنید، زیرا ممکن است تارهای کاشته شده سست شوند.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو، کلید دریافت بهترین نتایج

اگر از کم پشت بودن ابروهای خود رنج می‌برید و از روش‌های آرایشی برای پوشاندن آن‌ها خسته شده اید، کاشت ابرو می‌تواند بهترین راه برای رفع کم پشت بودن ابروها باشد. در این روش از موهای طبیعی استفاده می‌شود و در قسمت‌های خالی ابروها کاشته می‌شوند. در نتیجه، مراقبت بعد از کاشت ابرو بسیار مهم است. برخی از نکاتی که باید رعایت کنید مربوط به روزهای ابتدایی و برخی دیگر نیز مربوط به طولانی مدت هستند که در این مطلب به چند مورد اشاره کردیم. در صورت داشتن سوالات بیشتر می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست، مو وزیبایی
دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران
دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران
سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون
انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test)
عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!