0 / 5. 0

۹ دقیقه
تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

آنچه می خوانید...

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

تب داغ تزریق ژل لب در جامعه به خوبی احساس می شود. فقط کافیست نگاهی به دوستان و اطرافیان خود بیاندازید، چند درصد از آنها این تزریق زیبایی را تجربه کرده اند؟ با گذشت زمان و تغییر در معیارها و استاندارهای زیبایی شاهد به وجود آمدن موج عظیمی از متقاضیان برای انجام این فرآیند زیبایی هستیم. در زمان های نه چندان دور، معیار زیبا دانستن یک زن، لب های باریک و کوچک، موهایی بلند و پریشان و چال زنخدان بود، اما امروزه دارا بودن لب های گوشتی و بزرگ تبدیل به یکی از اصلی ترین معیارهای زیبایی برای یک فرد شده است. در حال حاضر اگر شما با این ویژگی ظاهری متولد نشده اید نگران نباشید، علم پزشکی به شما کمک می کند که تبدیل به کسی شوید که دوست دارید.

ویژگی های یک لب زیبا و استاندارد

به نظر شما از نظر علم زیبایی شناسی یک لب زیبا و استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟ لب زیبا ویژگی هایی دارد که موجب می شود این عضو از صورت شما زیبا و بی نقص به نظر برسد. برجستگی و حجم متناسب با صورت، متقارن بودن لب بالا و پایین و فرم مناسب از مهم ترین فاکتورها برای زیبا دانستن یک لب است.

تزریق ژل لبنحوه ی انجام تزیق ژل لب؟

برای تزریق ژل لب، درابتدا هدف و انگیزه ی مراجع از تزریق ژل لب مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا هدف حجم دهی است و یا اصلاح فرم لب ؟ آیا برطرف کردن عیوب لب مد نظر است یا ایجاد تقارن در لب ها؟

پس از مشورت با پزشک و رسیدن به نتیجه ی نهایی و تصمیم مشترک، مراحل تزریق آغاز می شود.

تزریق ژل لب با سرنگ انسولین انجام می شود و قبل از تزریق ژل لب، لب ها با تزریق بی حسی، بی حس می شوند پس نگران نباشید شما در طول تزریق ژل لب هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

هنگام تزریق بی حسی در لب ها، باید فاصله ی مناسب تا لب ها رعایت شود، زیرا بعد از تزریق فیلر، خود ماده بی حسی در فرم لب تغییر ایجاد می کند و در نتیجه ی کار تاثیر خواهد گذاشت. پس از انجام مراحل بی حسی ابتدا خط لب برای افزایش پهنای لب تزریق می شود، سپس برای چرخش لب یک قسمت هایی از گوشه لب تزریق می شود و در نهایت برای حجم دهی لب قسمت بالک خود عضله ی لب، تزریق انجام می شود.

تزریق ژل لبافراد کاندید برای انجام تزریق ژل لب

در حال حاضر تزریق ژل لب تبدیل به یک اپیدمی شده است که افراد زیادی علاقمند به انجام این تزریق زیبایی هستند اما اینجا این سوال مطرح می شود که آیا واقعا همه نیاز به تزریق ژل لب دارند؟

تزریق ژل لب یک فرآیند زیبایی انتخابی است. هر شخصی که علاقمند به تزریق ژل لب باشد می تواند این کار را انجام دهد. قبل از انجام این کار با پزشک متخصص خود مشورت کنید در صورتی که حجم و فرم انتخابی شما مناسب باشد با تایید پزشک متخصص پوست و زیبایی خود آن را انجام دهید.

در برخی موارد نظر پزشک به عدم انجام ژل لب است پس به نظر او اطمینان کنید و از انجام این کار منصرف شوید تا دچار پشیمانی پس از تزریق نشوید.

ویژگی های یک تزریق موفق و درست

یکی از ویژگی های تزریق موفق پس از انجام ژل لب این است که:

 • ژل های تزریق شده گلوله گلوله نشوند
 • ژل ها پس از تزریق دریک جا جمع نشوند
 • فرم لب ها پس از تزریق، از نظر زیبایی شناسی فرم متناسب با صورت مراجع باشد
 • پس از تزریق در فرم لب ها حالت دفرمگی ایجاد نشود

مزایای فیلر لب نسبت به تزریق چربی

یکی از مزیت های فیلر لب نسبت به تزریق چربی این است که در انجام فیلر لب پزشک مسلط تر است و می تواند علاوه بر حجم دهی کار فرم دهی را برای مراجع انجام دهد، در صورتیکه در تزریق چربی می توان تنها کار حجم دهی انجام داد، به همین دلیل فرم لب ها بعد از تزریق با فیلر لب، بسیار زیباتر از تزریق چربی است.

چربی در قسمت های دیگر صورت می تواند کاربردهای بهتر و نتیجه بخش تری داشته باشد، اما در مورد لب ها اولویت با فیلر است.

یکی دیگر از مزایای فیلر لب نسبت به چربی، ماندگاری بیشتر ژل لب نسبت به چربی است. حدودا، تزریق ژل هیالوورنیک اسید در لب ها تا یک سال ماندگاری دارد که این زمان حدودی است و بستگی به برند ژلی است که شما استفاده می کنید. اما تزریق چربی در لب ها به علت نقشی که لب ها در صورت دارند و برای غذا خوردن و صحبت کردن خیلی تکان می خورند به مرور جذب می شود و از بین می رود.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

انتخاب بهترین برند ژل لب

یکی از موثرترین عوامل در نتیجه تزریق ژل لب و نتیجه ی نهایی، برند ژل تزریقی است. لازم به ذکر است که مهارت پزشک هم در تزریق بسیار حائز اهمیت است پس به بهترین پزشک متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید.

اما بهترین ژل برای تزریق لب چه برندی است؟ در بازار زیبایی، ژل های مختلف و متفاوتی وجود دارد ما در اینجا ویژگی های یک ژل خوب و مناسب و با کیفیت را ذکر می کنیم تا به خوبی برند ژل مورد نظر را بر اساس این ویژگی ها انتخاب کنید:

 • تاییدیه وزارت بهداشت : اولین ویژگی یک ژل با کیفیت مورد تایید بودن از وزارت بهداشت است چرا که وزارت بهداشت فیلترهای مهم که به سلامتی فرد آسیب نمی زند را در اولویت قرار می دهد و اگر ژل این ویژگی را نداشته باشد رد می کند.
 • تاییدیه FDA آمریکا
 • بسته بندی ژل تزریقی دارای هولوگرام باشند.
 • از پزشک متخصص پوست و زیبایی خود بخواهید تا در مقابل شما کار باز کردن وکیوم و پلمپ ژل از بسته بندی را انجام دهد و دقت داشته باشید اطلاعات مربوط به ژل روی بسته بندی درج شده باشد.
 • جنس ژل از هیالورونیک اسید: هیالورونیک اسید یک ماده ایست که بدن به صورت طبیعی تولید می کند و جنس ژل های با کیفیت نیز باید از هیالورونیک اسید باشد که از همین هیالورونیک اسید گرفته و ساخته شده است.
 • مخصوص تزریق به لب: بهتر است برای تزریق ژل لب، ژلی انتخاب شود که مخصوص تزریق به لب است. به علت اینکه این قسمت از صورت مدام در حال تکان خوردن، صحبت کردن و خوردن و آشامیدن است بنابراین ژلی را باید انتخاب کنیم که مخصوص لب باشد.

تزریق ژل لبمراقبت های بعد از انجام ژل لب

 • پس از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید تا التهاب را بهبود بخشد.
 • برای کاهش درد احتمالی می توانید با تجویز پزشک از آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 • پس از تزریق ژل لب تا چند روز نوشیدنی های گرم و داغ مصرف نشود چون در ماندگاری ژل لب تاثیر می گذارد.
 • سایش در لب ها ایجاد نکنید.
 • پس از تزریق ژل لب، گزیدن و گازگرفتن لب ها ممنوع.
 • پس از تزریق، نواحی که تزریق انجام شده را دستکاری نکنید.
 • استعمال دخانیات ممنوع
 • انجام فعالیت های ورزشی تا یک هفته ممنوع اما پیاده روی جایز است.
 • تا دو روز پس از تزریق ژل لب، خوردن نمک ممنوع.

دوران نقاهت بعد از تزریق ژل لب

تزریق ژل لب، یک تزریق سرپایی است و نیازی به بستری شدن ندارد. شما می توانید فعالیت های روزانه خود را به راحتی ادامه دهید و نیازی به مراقبت خاص و ویژه ای نیست ولی رعایت برخی موارد به نتیجه بخشی بهتر کمک می کند.

هدف از انجام تزریق ژل لب

ممکن است که شما به آیینه نگاه کنید و احساس کنید که صورت شما جذابیت لازم را ندارد. لب بالای شما باریک تر از لب پایین باشد ویا بالعکس، ممکن است لب شما متقارن باشد اما حجم مورد علاقه شما را نداشته باشد. نگران نباشید ژل لب گزینه ی مناسبی برای رسیدن به تمام این خواسته هاست. برطرف کردن برخی نقص های زیبایی، حجم دهی و اصلاح فرم لب و یا برطرف کردن عیوب لب و یا ایجاد تقارن گزینه ی مناسبی است.

اقدامات قبل از انجام ژل لب

 • مصرف دخانیات ممنوع
 • جوش و تبخال نباید داشته باشید
 • بهداشت خود را رعایت کنید و با پوست تمیز، بدون استفاده از لوازم آرایشی برای انجام تزریق مراجعه کنید

سوالات متداول

آیا تزریق ژل لب دردناک است؟

خیر، اگر بی حسی در نقطه ی درست باشد و به درستی انجام شود شما در حین تزریق دردی را احساس نخواهید کرد.

ماندگاری ژل لب چقدر است؟

ماندگاری ژل لب بستگی به برندی که پزشک شما برای تزریق استفاده می کتد دارد و همچنین بستگی به بدن خود بیمار. حدودا تا یک سال تزریق ژل لب ماندگاری دارد.

آیا مدل های مختلف در فرم لب که با نام های مختلف گفته می شود برای تزریق وجود دارد؟

بله. یک سری تقسیم بندی هایی وجود دارد که اگر در هنگام تزریق انجام شود فرم مورد نظر را به وجود می آید.

بهترین فرم لب، برای انتخاب در تزریق ژل لب چه فرمی است ؟

برای انتخاب فرم مناسب یک سری لیست ها و استانداردهای زیبایی وجود دارد که پزشک متخصص پوست و زیبایی باید به آن دقت داشته باشد.

کلام آخر

تزریق ژل لب برای افزایش جذابیت و زیبایی صورت انجام می شود، برای انتخاب پزشک متخصص دقت داشته باشید و از او نمونه کار بخواهید. در صورتی که در مراکز غیر قانونی و غیرمجاز اقدام به تزریق ژل لب داشته اید و نتیجه ی خوبی حاصل نشده است نگران نباشید شما می توانید با تزریق آنزیم ژل های بی کیفیت را از لب خود خارج کنید. بهتر است از ابتدا انتخابی عاقلانه و صحیح داشته باشید تا نیاز به ترمیم و تصحیح اشتباهات قبلی را نداشته باشید.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شش =