07 سپتامبر

همه چیز درباره بوتاکس

همه چیز درباره تزریق بوتاکس

یکی از مهم ترین و نوین ترین اقدامات زیبایی که این روز ها از سوی بسیاری از زنان و دختران در طیف های سنی مختلفی انجام می پذیرد بوتاکس است.

در سنین بالا به جهت دلایل و عوامل مختلفی زنان چین و چروک ها و خطوط عمیقی را در صورت و نواحی مختلف پوست صورتشان تجربه می کنند که به دنبال راهکار هایی برای بهبود وضعیت پوستی شان هستند.

از جمله روش های نوینی که این روز ها شیوع زیادی داشته است و آمار قابل توجهی زنان را به سوی خود جلب کرده است تزریق بوتاکس می باشد.

در ادامه مهم ترین موضوعاتی که در زمینه تزریق بوتاکس مطرح می شود را در قالب بخش های مختلفی ارائه خواهیم کرد.

 

تزریق بوتاکس

بوتاکس (Botox) در واقع نوعی سم است که از نوعی باکتری تولید می شود و سبب می شود که عضلات صورت در نواحی مختلف دچار فلجی شوند و کاهش فعالیت های این عضلات کاهش خطوط چهره را به همراه دارد.

بوتاکس به کمک سرنگ هایی مخصوص تزریق می شود که کمترین عارضه را نیز در پی دارد و بدون خطر و ایمن ترین روش درمانی در جهت بهبود چروک های پوستی است.

 

 

برای از بین بردن چین و چروک ها  تزریق کلاژن و چربی تاثیرگزارتر است یا بوتاکس؟

Botox یک نورومدولاتور است که با تضعیف عضلات صورت که در زیر سطح پوست صورت قرار می گیرند، کار می کند. پس از ضعیف شدن این عضلات، پوست صاف می شود. این رویکرد کاملاً متفاوتی برای درمان پیری صورت است. کلاژن، چربی و همچنین سایر مواد پرکننده بسیاری وجود دارند که در حال حاضر برای رفع چین و چروک نیز استفاده می شوند. این مواد پرکننده به اندازه Botox  در از بین بردن چین و چروک های یک سوم بالایی صورت موثر نیستند. با ضعف فیزیولوژیکی عضلات، چین و چروک ها به طور طبیعی برطرف می شوند.

 

 

آیا همه افراد می توانند تزریق Botox داشته باشند؟

خیر برخی از شرایط و افراد نمی توانند تزریق داشته باشند. برای مثال زنانی که باردار هستند تزریق بوتاکس برایشان ممنوعیت دارد.

یا افرادی که در نواحی خاصی از صورت شان زخم های عفونی و یا جوش های چرکی قابل توجهی را دارند نمی توانند تزریق Botox داشته باشند.

از سوی دیگر نیز استفاده از برخی از دارو ها و قرص ها نیز می تواند شرایط تزریق Botox را از بین ببرد.

از این رو مهم ترین توصیه مان این است که پیش از انجام تزریق اگر از دارو های خاصی استفاده می کنید حتما با پزشکتان در میان بگذارید.

در اغلب موارد پزشکان تمامی شرایط مراجعه کننده را بررسی می کنند تا هیچ گونه مشکلی پیش نیاید. اما گر در مواردی پزشک بررسی هایی ناقص انجام داد بهتر است که خودتان تمامی شرایط خود را به طور دقیق در اختیارش قرار دهید.

مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که این روش ایمن ترین و کم عارضه ترین روشی است که در زمینه زیبایی پوست صورت بکار گرفته می شود و هیچ عارضه جانبی جدی در ارتباط با استفاده از سم با دوزهایی که استفاده می کنیم وجود ندارد. در موارد نادر، تزریق ممکن است در محل کمی کبودی ایجاد کند که ممکن است چند روز طول بکشد. در صورت انتقال و حرکت سم از محل های تزریق، عوارض جانبی ایجاد می شود. به همین دلیل، ما از شما می خواهیم که به مدت دوازده ساعت پس از تزریق محل را مالش یا ماساژ ندهید. عوارض جانبی احتمالی شامل افتادگی کمی ابرو یا پلک فوقانی است. خوشبختانه اگر این اتفاق بیفتد، موقتی است اما ممکن است دو تا سه هفته طول بکشد.

از این رو می توانید بدون نگرانی در خصوص پیامد های احتمالی تزریق Botox برای زیبایی و جوانسازی هرچه بیشتر پوست صورت تان اقدام کنید.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه هایی که در قبال تزریق دریافت می شود متغیر می باشد. علل و عواملی مختلفی می تواند در تغییر هزینه های مربوط به Botox نقش داشته باشد که مهم ترین آن ها از این قرار است:

  • محلی که قرار است تزریق شود. برای مثال پیشانی است یا خط لبخند؟
  • میزانی که قرار است تزریق شود. گاها خطوطی که در صورت وجود دارد عمیق است و میزان بیشتری باید بوتاکس تزریق شود.
  • میزان تخصص پزشک در حوزه تزریق بوتاکس؛ قطعا تخصص و توانمندی و تجربه پزشک می تواند عاملی در افزایش و یا کاهش هزینه تزریق بوتاکس باشد.

در کنار عوامل بالا بسیاری از عوامل دیگر نیز می تواند در تفاوت قمیت های بوتاکس نقش داشته باشد. از این رو لازم است که در ابتدا به بهترین و معتبر ترین متخصصین در این حوزه مراجعه کرده و در نهایت بعد از بررسی های لازم هزینه را جویا شوید.

مزایای تزریق بوتاکس توسط دکتر الهه لطفی

ماندگاری بوتاکس

۳ تا ۵ روز زمان می برد که بوتاکس اثر کند و بین سه تا شش ماه ماندگاری دارد و ماندگاری آن در افراد متفاوت است و برای چین و چروک های یک سوم بالایی صورت، خطوط پیشانی، پای کلاغ و خطوط اخم بسیار موثر است.

 

نتیجه گیری

علیرغم این که تزریق Botox ازروش های تقریبا با سابقه ای است که بی خطر بودن خود را به اثبات رسانیده است اما قطعا میزان مهارت و تجربه ای که پزشک دارد می تواند پشتوانه ی قابل توجهی باشد که با توجه به آن می توانیم موفقیت نتیجه تزریق بوتاکس را پیش بینی کنیم.

از این رو لازم است که تمامی زنان و دخترانی که تصمیم دارند برای این اقدام زیبایی قدم برداند ابتدا تحقیقات لازم را داشته باشند و در نهایت تزریق بوتاکس را به بهترین متخصصین در این حوزه بسپارند.

پاسخ

دوازده + 14 =

Call Now Button