مزوتراپی-صورت

مزوتراپی برای لک صورت

آنچه می خوانید...

مزوتراپی برای لک صورت

مزوتراپی برای از بین بردن لک های روی پوست

چهره ای زیبا و بدون لک، جوش صورت و اسکار آرزوی هر زنی است. پوسته ای زیبا و تمیز جذاب تر به نظر می رسند و به شخصیتی که زیبایی ظاهری خود را حفظ کند اعتماد به نفس بالاتری می بخشد.

متأسفانه ، تعداد زیادی از خانمها روی سطح پوست صورت، گردن، بازو، شانه ها زائده یا لک هایی دارند که باعث ناراحتی آنها می شود.

مزوتراپی-صورت
مزوتراپی-صورت

لکه های پوستی یا هیپرپیگمانتاسیون چیست؟

هیپرپیگمانتاسیون نواحی تیره پوست است ، مربوط به محیطی است که رنگ پوست در آن تغییر کرده باشد. رنگ لک ها در همه جا یکسان نیست و می تواند از روشن تا قهوه ای تیره متفاوت باشد.

لک های بیرونی اغلب به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب رخ می دهد ، در حالی که لکه های غیر قابل توضیح ملاسما هستند. برخی از لکه ها به دلیل تغییرات هورمونی در بارداری بوجود می آیند یا در اثر قرص های ضد بارداری ایجاد می شوند، و برخی دیگر به دلیل استفاده از محصولات آرایشی بی کیفیت یا در اثر پیری ایجاد می شوند.

بعضی از داروها باعث می شوند که پوست نسبت به نور حساس باشد به طوری که لک یا هیپرپیگمانتاسیون در سطح آن رخ دهد. به منظور کاهش احتمال ایجاد لک بر روی پوست، لازم است از قرار گرفتن پوست در برابر آفتاب شدید خودداری کنید و از کرم دارای فاکتورهای محافظ استفاده کنید. همچنین در صورت مشاهده لک ها بر روی پوست لازم است به متخصص پوست مراجعه نمایید.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 مزایای مزوتراپی برای درمان لک صورت 

مزوتراپی روشی است که در آن ترکیبی از ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و سایر مواد فعال در لایه میانی پوست با سوزن های نازک وارد می شوند. درمان برای کاهش هیپرپیگمانتاسیون و لک بر روی پوست از موادی استفاده می کند که باعث کاهش فعالیت فرآیندهایی می شوند که منجر به انسداد شدیدتر می شود. همچنین مزوتراپی باعث ایجاد فرآیندهای طبیعی بازسازی، تشکیل کلاژن و رگ های خونی جدید در پوست می شود.پس از درمان ساختار و کشش پوست نیز بهبود می یابد. بهترین نتیجه در ترکیب با لایه برداری شیمیایی به دست می آید اما می تواند در ترکیب با سایر درمان های ضد پیری نیز استفاده شود.

مزوتراپی چگونه انجام می گیرد؟

ابتدا پوست به خوبی تمیز می شود، سپس یک ماده بی حس کننده به شکل کرم روی پوست قرار می گیرد. فقط پوست سالم که عفونت باکتریایی نداشته باشد قابل درمان است. کوکتل مزوتریک بر روی سوزن های خاص روی نواحی مشخص شده استفاده می شود، به طوری که ماده فعال به خوبی توزیع شود.

مراقبت های پس از مزوتراپی صورت

پس از مزوتراپی، از آفتاب گرفتن، سولاریوم، تعریق بیش از حد، سوزش پوست و استفاده از آسپرین باید خودداری شود. پوست منطقه ای که تحت درمان قرار می گیرد ممکن است برای چند ساعت پس از درمان، قرمزی خفیف داشته باشد.

بعد از درمان هیچ زخم یا علائمی از تزریق وجود ندارد. پوست پس از مزوتراپی، طراوت خود را به دست می آورد و به خوبی تغذیه می شود. با توجه به شدت مشکل و نوع پوست، دکتر پوست خوب تعداد جلسات درمانی را برای حصول بهترین نتیجه درمانی پیشنهاد می کند. در صورت رعایت توصیه های پزشک، اثرات از بین بردن لک ها دائمی خواهد بود.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی مزایایی مزوتراپی برای لک صورت و روش آن پرداختیم. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید می توانید به بهترین متخصص پوست مراجعه نمایید.

 

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *