0 / 5. 0

۳ دقیقه
نکات مهم لیزر موهای زائد

نکات مهم لیزر موهای زائد

آنچه می خوانید...

نکات مهم لیزر موهای زائد

نکات مهم لیزر موهای زائد چه مواردی می باشد؟

 • بهتر است 48 ساعت قبل از انجام لیزر، موها تراشیده شود به طوری که موها اندکی از پوست خارج شده باشد.
 • قبل از انجام لیزر از بند، اپیلاسیون و موچین استفاده نکنید.
 • کسانی که آفتاب یا سولار گرفتند باید حداقل یک ماه از زمان آن گذشته باشد.
 • بعد از انجام لیزر موهای زائد حتما از پماد کلوبتازول استفاده کنید.
 • پس از انجام لیزر اگر احساس خشکی و خارش روی پوست داشتید حتما از ویتامین آد استفاده کنید.
 • دو هفته پس از انجام لیزر، موهای بدن سست شده و شروع به ریزش می کنند.
 • تا سه ساعت پس از انجام لیزر به ناحیه مورد نظر آب نزنید.
 • تا یک ساعت پس از انجام لیزر از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • پس از انجام لیزراز دستکاری کردن محل مورد نظر پرهیز کنید.
نکات مهم لیزر موهای زائد
نکات مهم لیزر موهای زائد

تفاوت IPL  و لیزر چیست؟

 • درواقع IPL یک نور سفید از یک طیف نوری است و چون نورهای مختلفی از بنفش تا قرمز را شامل می شود جذب انتخابی کمتری دارد. در حالت کلی قرار است نور یا لیزر توسط موها جذب شود و آنها را تخریب کند و چون IPL  شامل طیف وسیعی از نور می شود جذب آن نسبت به لیزر انتخابی نیست و بخش کمتری از آن ممکن است به ریشه مو برسد.در نتاجه جذب لیزر نسبت به IPL  بیشتر است و اثربخشی بیشتری دارد.
 • همچنین تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب در لیزر کمتر است. در IPL معمولا بین 6 تا 18 جلسه نیاز است در صورتی که برای لیزر بین 6 تا 9 جلسه کافی است.
 • هزینه جلسات IPL نسبت به لیزر ارزان تر است.

انواع لیزر موهای زائد

در رابطه با موهای زائد چهار نوع لیزر وجود دارد که سه مورد آنها استفاده بیشتری دارد: لیزر الکس یا الکساندرایت، لیزر دایود و لیزر اندیاگ.

لیزر الکساندرایت بهترین دستگاه لیزر برای پوست های روشن می باشد. حجم کاری که می توان با لیزر الکساندرایت انجام داد کوچک است در نتیجه برای تمام بدن زمان بیشتری طول می کشد. برای استفاده از لیزر الکس حتما باید از دستگاه های خنک کننده هم استفاده شود تا دردی احساس نشود.

لیزر اندیاگ برای پوست های خیلی تیره نتیجه بهتری می دهد. همچنین لیزر اندیاگ برای موهای زائدی که عامل هورمونی دارند مانند موهای زیر بغل، موهای ناحیه تناسلی و بالای لب گزینه مناسبی است. لیزر اندیاگ هم مانند لیزر الکس سایز کوچکی دارد و برای لیزر کل بدن زمان زیادی می خواهد.

برای پوست های رنگ گندمی هم لیزر دایود بهترین گزینه است. همچنین لیزر دایود نسبت به دو لیزر دیگر سریع تر انجام می شود.

بهتر است قبل از انجام لیزر با پزشک متخصص مشورت کنید.

آیا انجام لیزر موهای زائد خطرناک است؟

خیر انجام لیزر موهای زائد هیچ خطری ندارد البته ممکن است عوارضی مانند سوختگی های جزئی یا تغییر رنگ پوست داشته باشد ولی این عوارض کوتاه مدت هستند و در نهایت پس از مدتی برطرف می شوند. فقط لازم است در هنگام لیزر به چشم اصابت نکند  و حتما باید هنگام انجام  لیزر از عینک مخصوص یا چشم بند استفاده کرد.

 

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =