تفاوت تزریق ژل و تزریق چربی

تفاوت تزریق ژل و تزریق چربی

تزریق ژل و تزریق چربی چه کاربردی دارند؟

امروزه تزریق ژل و چربی به منظور برطرف شدن مشکلات بدن و زیباتر شدن به شدت رو به گسترش است. به این منظور سعی می کنیم در این مقاله با انواع تزریقات اصلی و تفاوت های آنها با یکدیگر تا حدودی آشنا شویم.

همانطور که می دانید بر اثر افزایش سن پوست و موادی داخل پوست مانند کلاژن ها دچار تحلیل می شوند که باعث افتادگی پوست و چین و چروک در آن می شود. یکی از بهترین روش ها برای برطرف کردن این مشکلات فیلرها و پرکننده ها هستند.

تزریق-ژل-یا-چربی

تزریق-ژل-یا-چربی

مراحل تزریق ژل و تزریق چربی چگونه است؟

فیلرها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از ژل ها و چربی ها.

ژل ها به دو دسته کلاژن و هیالورونیک اسید تقسیم می شوند. چربی ها هم از بافت طبیعی خود بدن گرفته می شود.

تزریق ژل روند بسیار ساده ای دارد و بسته های 1 سی سی تا 3 سی سی به صورت آماده هستند و پس از بی حسی موضعی در نقاطی از بدن که تحلیل وجود دارد تزریق می شوند.

تزریق چربی در سه مرحله انجام می شود. مرحله اول مرحله تزریق محلول است که در نواحی مانند پهلو، بالای باسن و کنار قوزک پا این محلول تزریق می شود. مرحله دوم مرحله استخراج است که توسط سوزن های بسیار ظریف، چربی های خارج می شوند و داخل قسمت هایی از بدن که دچار تحلیل و چین و چروک شده اند، از جمله گونه، خط خنده، خط اخم، دستگاه ژنیتال و دستگاه تناسلی تزریق می شوند.

افراد بهتر است قبل از تزریق ژل یا چربی با مزایا و معایب هرکدام به طور کامل آشنا شوند . دکتر الهه لطفی متخصص پوست می باشد که تزریق ژل و چربی را به بالاترین مهارت انجام می دهند  . جهت رزرو و قت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید .

تفاوت  تزریق ژل و تزریق چربی چیست؟

  • ژل یک ماده خارجی است و هرچند که هیالورونیک اسیدها در خود بدن هم وجود دارند ولی در موارد اندکی احتمال واکنش وجود دارد.
  • حجم زیادی از ژل را نمی توان به بدن تزریق کرد زیرا ژل ها نسبت به چربی ها گران تر هستند بنابراین در نقاطی از بدن که حجم زیادی مورد نیاز است بهتر است از چربی ها استفاده کنیم.
  • از مزایای مهم چربی این است که می توان استخراج بیشتری از چربی داشت و در نواحی مختلف تزریق کرد.
  • چربی از بافت های خود بدن است در نتیجه مانند سلول بنیادی عمل می کند و پس از سه بار تزریق به فاصله سه تا شش ماه روند خونگیری و روند رگ گیری دارد و به عنوان بافت طبیعی در همان ناحیه می ماند. پس از سه بار تزریق به طور مادام العمر در نواحی تزریقی بدن جایگزین می شود.
  • ژل ها ماندگاری 9 ماه تا 1 سال را دارند و نیاز است پس از یک سال مجددا تمدید شوند.
  • معایب چربی این است که نیاز است که به مقدار بیشتری تزریق شود تا به نتیجه مطلوب برسد به همین دلیل بیمار تا دو هفته اول تورم دارد و پس از ان بهبود می یابد.
  • ژل ها نیاز به تزریق کمتری دارند و با توجه به خاصیت آب گیری می توانند گسترش یابند.
  • پروسه تزریق چربی نسبت به تزریق ژل نیاز به تخصص و تجربه بالایی دارد و نیاز است در انتخاب پزشک متخصص دقت کافی صورت بگیرد.
دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

پاسخ

3 × 1 =

Call Now Button