0 / 5. 0

۴ دقیقه

روش های تزریق فیلر

آنچه می خوانید...

روش های تزریق فیلر

تزریق فیلر با چه تکنیک هایی انجام می گیرد؟

هر یک از روش های تزریق فیلر چه کاربردی دارند؟

در ادامه با ما همراه باشید تا انواع روش های تزریق فیلر را برایتان شرح دهیم.

فرم دهی چانه با تزریق ژل
فرم دهی چانه با تزریق ژل

خطی / موازی

ترکیب به شکل خطی یا نواری با حرکت سوزن تزریق می گردد.

رو به جلو (پیش گرد، آنتروگرید)

سوزن در حالی که ترکیب از سر سوزن تزریق می گردد به سمت جلو حرکت می کند. فرد تزریق کننده اثر تزریق فیلر را در جلوی سوزن می بیند. از این تکنیک در هنگام تزریق حاشیه ورمیلیون لب یا خط اشک استفاده می شود.

رو به عقب (پس گرد / رتروگرید)

سوزن به طور کامل بدون تزریق وارد شده و در هنگام بیرون کشیدن سوزن تزریق صورت می گیرد و در واقع مسیر سوزن پر می شود.

مخزنی (یکجا)

در این تزریق مقدار اندک و مشخصی از ترکیب در سطح دلخواه به شکل یکجا تزریق می گردد. زمانی که هیالورونیک اسید به شکل مخزنی و با الگوی شبکه ای در داخل درم تزریق شود علاوه بر پر کردن چروک های ظریف یک اثر آب رسان و تقویت کننده نیز ایجاد می کنند. این تکنیک تقویت یا بهسازی پوست اطلاق می گردد.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

برجسته سازی یا مخزنی عمقی

سوزن عمود بر پوست وارد شده و ترکیب به شکل رو به عقب (پس گرد) با بیرون کشیدن سوزن تزریق می گردد. ترکیب به شکل یکجا و عمقی و در طول پریوست استخوان تزریق شده و بافت رویی بلند می شود. این تکنیک یک روش عالی برای برجسته کردن گونه است. عموما در این روش حداقل تورم، کبودی و نامنظمی در سطح وجود دارد.

تزریق-ژل-در-خط-خنده
تزریق-ژل-در-خط-خنده

بادبزنی

در این روش از یک نقطه ورود منفرد سوزن وارد شده و به شکل بادبزنی در جهات مختلف حرکت کرده و ترکیب به شکل رو به عقب (پس گرد) تزریق می گردد. در این روش با نزدیک شدن سوزن به محل ورود به پوست، تزریق می بایست متوقف گردد چرا که سبب تجمع آن در این ناحیه می گردد. همچنین پیش از حرکت دادن سوزن در مسیر جدید و ایجاد یک تونل دیگر سوزن باید تقریبا به طور کامل از بدن بیمار خارج گردد. اغلب موارد مسیرهای بادبزنی در هنگام استفاده از چند سوراخ ورودی با یکدیگر همپوشانی دارند.

هاشوری  (ضربدری)

در این روش نوارهای خطی متعدد از ترکیب با الگوی X شکل تعبیه می گردد.

شبکه ای

نوارهای خطی متقاطع با زاویه قائمه تعبیه می شود.

سرخسی

سوزن به طور کامل وارد شده و تزریق ب شکل رو به عقب (پس گرد) صورت می گیرد. سپس سوزن به دو سمت مسیر مرکزی هدایت شده و مقادیر اندکی از ترکیب مثل شاخه های یک سرخس تزریق می گردد. این تکنیک در هنگام درمان چروک های ظریف با فیلر مفید واقع می گردد.

کانولا

استفاده از کانولا جهت تزریق فیلرها براساس ترجیح فرد تزریق کننده صورت می گیرد. به کارگیری کانولا سبب کاهش احتمال تزریق داخل عروقی و همچنین بروز کبودی می گردد اما ایراد بزرگ آن عدو وجود کنترل دقیق جهت تزریق فیلر می باشد. براساس نظر اغلب متخصصین پوست در هنگام تزریق مقادیر زیاد از ترکیب به شکل زیرجلدی یا اطراف پریوستی کانولاها مفید هستند اما در تزریق های دقیق تر و سطحی تر نیازمند کنترل بیشتر، استفاده از سوزن بهتر است.

سایر خدمات دکتر الهه لطفی :

میکرونیدلینگ

درمان جای جوش

تزریق چربی

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =