۴ دقیقه
تزریق-ژل-گونه

تزریق ژل گونه

آنچه می خوانید...

با ورود انواع ژل ها (فیلرها) به عرصه زیبایی و پزشکی، تحول عظیمی در این عرصه به وجود آمد. ژل ها در نواحی مختلفی از جمله لب ها، گونه ها و … تززیق می شوند. فیلرها علاوه بر اینکه موجب حجم دهی می شوند، در رفع چین و چروک نیز می توانند موثر باشند.

از آنجا که فیلرها جزء مواد شیمیایی هستند، ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که، بهترین فیلر برای تزریق گونه کدام نوع است؟ آیا تمامی فیلرهایی که در مطب ها استفاده می کنند معتبر هستند؟ قطعا این طور نیست و چنانچه به کلینیک های معتبر مراجعه نکنید امکان تزریق ژل نامرغوب به گونه تان وجود دارد.

البته بعد از این که در انتخاب کلینیک معتبر تحقیقات لازم را انجام دادید، حتما به تبحر و تخصص پزشکی که قرار است تزریق را انجام دهد توجه کنید، به مارک فیلر و داشتن اسید هیالورونیک به عنوان ماده سازنده، میزان ماندگاری ژل و همچنین به هزینه تزریق ژل به گونه توجه داشته باشید.

چنانچه برای تزریق ژل گونه به این نکات توجه داشته باشید، قطعا نتیجه خوبی از تزریق خواهید گرفت و همچنین عوارض خطرناکی را تجربه نخواهید کرد.

اما آیا می دانید تزریق ژل گونه چگونه انجام می شود؟ با مراقبت های پس از تزریق ژل گونه آشنا هستید؟ آیا می دانید بهترین دکتر برای تزریق ژل گونه چه کسی است؟

تزریق-ژل-گونه
تزریق-ژل-گونه

تزریق ژل چیست؟

ژل ها مواد صنعتی و ساختگی متعددی با اسامی گوناگونی هستند که برای رفع فرورفتگی و چین چروک های صورت به کار می روند. این ژل ها به لایه زیر پوست تزریق می شوند و باعث صاف تر شدن محل های فرورفتگی و رفع چین و چروک های پوست می شوند. لازم است بدانید عمر این ژل  ها بین ۶ تا ۱۲ ماه می باشد و پس از این مدت همگی جذب می شوند. همچنین این کار را می توان با استفاده از چربی بدن خود شخص انجام داد و با یک برش دو تا سه میلی متری در ناحیه زیر ناف، چربی های زیر شکم برداشته می شوند و با استفاده از سرنگ های مخصوص به نواحی مانند گونه، فرورفتگی های ناحیه صورت و خط خنده تزریق می شود و گاهی لازم است این تزریق پس از ۶ تا ۱۲ ماه بعد مجددا تکرار شود.

مراحل تزریق ژل گونه

 • تزریق ژل گونه به منظور فرم دهی و افزایش حجم گونه ها با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی قابل انجام است.
 • ابتدا میزان مورد نیاز ژل در دو طرف گونه ها تزریق می شود.
 • سپس با کمی ماساژ دادن گونه ها ژل به صورت یکنواخت در این ناحیه توزیع می شود.
 • پس از تزریق ژل گونه پماد آنتی بیوتیک روی گونه ها مالیده می شود.
 • در مرحله آخر هم کمپرس سرد روی گونه ها قرار داده می شود.

عوارض تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه در صورتی که با ژل استاندارد و مورد تایید FDA یا سازمان غذا و داروی امریکا انجام شود هیچگونه عوارض نامطلوبی را به دنبال نخواهد داشت. تنها ممکن است گونه ها تا چند روز دچار اندکی تورم و کبودی شوند که با مراقبت های صحیح به راحتی برطرف می شوند. همچنین ضروری است تزریق ژل گونه تحت نظربهترین متخصص پوست و مو انجام گیرد تا اصول پزشکی در آن کاملا رعایت شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

پس از تزریق ژل ممکن است مقدار اندکی کبودی و تورم در گونه ها ایجاد شود که به منظور برطرف شدن این مشکلات نکات زیر را به شما پیشنهاد می کنیم:

 • به منظور کاهش تورم و کبودی پس از تزریق ژل از کمپرس یخ روی گونه ها استفاده کنید.
 • از ماساژ یا خاراندن محل تزریق خوداری کنید.
 • برای کاهش درد می توانید از قرص های مسکن مانند استامینوفن استفاده کنید.
 • از آرایش کردن در ناحیه تزریق تا چند روز خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از تورم شدید گونه از هر گونه فعالیت های بدنی سنگین پرهیز کنید.
 • تا چند روز پس از تزریق ژل گونه در معرض گرمای شدید یا نور شدید آفتاب قرار نگیرید تا تورم و کبودی زودتر برطرف شوند.

هزینه تزریق ژل گونه

هزینه تزریق ژل گونه به طور دقیق مشخص نیست و به عوامل متعددی از جمله نوع ژل و میزان مصرف ژل بستگی دارد. اما بد نیست بدانید که هزینه تزریق ژل لب ، تزریق ژل چانه ، تزریق ژل خط خنده و تزریق ژل گونه بسیار مناسب است . بنابراین لازم است برای اطلاع از این هزینه ها به مطب  متخصص پوست و مو و زیبایی مراجعه کنید.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست، مو وزیبایی
دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران
دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران
سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون
انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test)
عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!