تزریق ژل

تزریق ژل

آنچه می خوانید...

تزریق ژل با تکنیک برزیلی یا تکنیک دکتر مورسیو دمایو بسیار روش خوبی می باشد. دکتر مورسیو دمایو یک جراح پلاستیک برزیلی می باشد که صورت را تقسیم بندی کرده است و مطابق این تقسیمات تزریق ژل را در صورت انجام می دهد.  در روش های عادی برای پر کردن یک خط خنده متوسط برای بیمار حداقل ۲ سی سی ژل نیاز می باشد. ولی در روش دکتر مورسیو دمایو در درجه اول لیفت در صورت انجام می شود و خط خنده باز می شود سپس تنها با ۱ سی سی می توان خط خنده را پر کرد  و چون لیفت انجام می شود و بعد ژل در نقاط مختلف صورت تزریق می شود باعث می شود عضلات آن قسمت سف تر شوند و جوانسازی به صورت طبیعی قابل مشاهده است.  مزیت این روش این است که صورت به تقسیم بندی شده است و مانند گونه سه کد وجود دارد: کدهای CK1/CK2/CK3 که دقیقا نقاط تزریق را  مشخص می کند و به همین دلیل قرینه سازی صورت  خیلی خوب انجام می شود و میزان مصرف ژل بسیار کاهش پیدا می کند.

تزریق ژل باید توسط یک پزشک فوق العاده که دارای مهارت و تجربه بسیاری است انجام شود . دکتر الهه لطفی متخصص پوست و مو و لیزر در زمینه تزریق ژل  مهارت ویژه ای دارد و می تواند به بهترین شکل روش های جوانسازی پوست را انجام دهد . شما می توانید جهت رزرو وقت و مشاوره های لازم با شماره های ۰۲۱۸۸۹۸۹۷۳۳ تماس حاصل نمائید .

 قرار گرفتن در معرض نور خورشید در سال های دراز مدت حرکت عضلات موجب می شود بافت های پوست حالت پیری به خود گیرند. تزریق ژل یک روش بی خطری می باشد جهت جوانسازی پوست و لب ها بعد از تزریق ژل لب به اندازه کمی حساس و قرمز و حالت ورم به خود می گیرند.

ژل های پرکننده صورت شامل موادی هستند که مهمترین آنها اسید هیالورونیک است و باعث جوانسازی صورت  می شود. قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید و افزایش سن باعث می شود پوست چروکیده و شل شود. بنابراین تزریق ژل می تواند باعث از بین رفتن بین رفتن چین و چروک صورت، جای اسکار و جوش، و افتادگی پوست شود.

تزریق ژل در نواحی مختلف صورت مانند لب ها و چانه انجام می شود. تزریق ژل در لب می تواند آن را برجسته و خوش فرم تر کند و زیبایی خاصی به چهره ببخشد.

همچنین تزریق ژل در چانه می تواند موجب برجسته شدن خط فک کوچک شود و در زاویه سازی فک و صورت تاثیر بسزایی دارد. بنابراین تزریق ژل به عنوان یک روش مناسب در برطرف کردن مشکلات پوستی و ایجاد زاویه مناسب در فرد موثر باشد.

تزریق ژل لب

امروزه انواع مختلفی از پرکننده ها و ژل های صورت وجود دارد که عمده ترین آنها ژل های موقت و نیمه ماندگار هستند.

تزریق ژل با پر کننده ها موقت عبارتند از

  • کلاژن ها دسته ای از مواد طبیعی هستند که در آنها پروتئین وجود دارد و این پروتئین به سفت شدن ساختار پوست کمک می کند.همچنین  کلاژن از اولین مواد پرکننده ای بود که وارد بازار شد.
  • اسید هیالورونیک : همانند کلاژن ها، اسید هیالورونیک یک ماده بسیار نرمال و طبیعی می باشد که قادر است جهت پر کردن و حجم دهی به بافت های بدن مورد استفاده قرار گیرد.
  • پر کننده های نیمه ماندگار: این پر کننده از پلی متیل متاکریلات به دست می آید. این مواد به وسیله بدن جذب نمی شوند  این پر کننده نیز دارای کلاژن می باشد و تنها برای نواحی که دارای ضخامت هستند تزریق جهت برطرف کردن خط لبخند استفاده می شود . استفاده از این مواد برای تزریق در نواحی چروک دور چشم یا لب ها توصیه نمی شود .
  • سیلیکون ( ماندگار )

تزریق ژل سیلیکون روشی است که اطمینان زیادی نباید به آن داشت و قابل قبول برای استفاده از یکی ژل پر کننده نمی باشد . این تزیق ها به وسیله سازمان غذا و دارویی آریکا تائید  نشده است.

تزریق ژل چگونه انجام می شود

پر کننده های پوستی که برای بیمار استفاده می شود دارای مواد بی حسی موضعی می باشد که تزریق ژل در گونه و لب را برای بیمار بسیار آسان  می کند  و نواحی تزریق تعیین می شود .

پر کننده های پوستی به بیمار تزریق می شود و بدون هیچ گونه فاصله زمانی بعد از آن بسته یخ روی محل تزریق استفاده می شود. استفاده از مواد معدنی مناسب موجب می شود  فرم صورت بیمار کامل شود و بیمار می تواند به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کند.

این درمان معمولا بین نیم الی یک ساعت زمان می برد و این مسئله وابسته به میزان قسمت تحت درمان دارد. در صورت احتیاج می توان از مواد بی حسی موضعی برای بیمار استفاده کرد  هرچند استفاده از این مواد برای تمامی بیماران نیاز نیست. اندازه درد در زمان تزریق ژل بسیار اندک می باشد.

تزریق ژل لب

قسمت بسیار از تفاوت به وجود آمده در فرم شکل بعد از تزریق ژل در گونه به دلیل تورم صورت است به همین دلیل فرد باید به مدت سه روز جهت دریافت نتیجه واقعی صبر کند . فرد می تواند کارهای رزوانه خود را انجام دهد بدون هیچگونه فاصله زمانی صورت خود را آرایش کند .

کاربرد

تزریق ژل درصورت برای بیشتر شدن حجم و برجسته کردن لب – گونه – برآمده کردن چانه و برطرف کردن خط اخم و خنده استفاده می شود . برای خط اخم که با بوتاکس رفع نمی شود با تزریق ژل بلافاصله حجمی که از دست رفته به پوست بر  می گردد و چین هایی همچون خطوط لبخند و چین هایی که از کناره های تحتانی بینی در دو سمت آغاز شده و تا گوشه های دهان ادامه دارد از بین می رود. در ضمن با بعضی از انواع می توان گود افتادگی و یا تورم زیر چشم یا فرورفتگی های بعضی از قسمت ها پوست را کم کرد.

پس از تزریق چه مراقبت هایی نیاز است

فرد احتمال دارد نتیجه دریافت شده از تزریق ژل را بدون هیچگونه فاصله زمانی بعد از انجام رویت کند . با وجودی که احتمال رویت ورم یا کبودی محدود در قسمت انجام تزریق در صورت بیمار مسئله ای بسیار طبیعی به حساب می آید. پزشک اصولا از یخ یا کمپرس آب سرد جهت تورم به وجود آمده استفاده می کند . دوره ورم در این حالت بستگی به نوع ژل پر کننده پوستی دریافت شده به وسیله بیمار دارد و هرچند قسمت اعظم تورم – کبودی و قرمزی به وجود آمده در طی یک هفته الی ده روز رفع می شود و از بین می رود.

یکی از مزایای استفاده از تزریق ژل در چانه لب – صورت و برجسته سازی گونه دوره بهبود بسایر کم آن می باشد . در این حالت معمولا هفت روز زمان می برد تا تورم و کبوی ایجاد شده محو شود و در این دروه پزشک امکان دارد که از  کلاه استفاده کند و میزان آرایش خود را کم کند .

تزریق ژل به خط خنده

دوام و ماندگاری

ماندگاری نتیجه دریافت شده از تزریق ژل بستگی به نوع تزریق ژل صورت گرفته دارد . انواع تزریق هایی که صورت می گیرد شامل موارد ذیل می شود :

کلاژن : نتیجه دریافت شده به مدت دو الی چهار ماه دوام دارد.

اسی هیالورونیک : نتیجه بسیار متفاوتی دریافت می شود . هرچند که این نتیجه به شکل زیادی به نوع برند استفاده شده از شش الی دوزاده ماه دوام دارد.

پر کننده های نیمه ماندگار: نتیجه دریافت شده از این پر کننده ها بین ۱۲ الی ۱۸ ماه دوام دارد.

پر کننده های ماندگار: نتیجه به وجود آمده اصولا تا پنج سال یا حتی بیشتر دوام دارند.

مزایا و فواید

به وسیله ژل های پر کننده تمامی افراد اعم از زن و مرد می توانند یک گزینه مناسب جهت رویارویی با علائم و شنانه های بالا رفتن سن در اختیار داشته باشند. و بدون هیچگونه فاصله زمانی بعد از تزریق به فعالیت های روزانه خود رسیدگی کنند . این روش درمانی تهاجمی نمی باشد.

تزریق ژل در خط خنده

و می تواند نتیجه طبیعی برای فرد بدون نیاز به بستری شدن و ریکاوری دراز مدت را داشته باشد .

تزریق ژل صورت می تواند برخی اوقات موجب تورم در نواحی صورت شود که به مرور زمان توجه دیگران را به خود جلب می کند و تنها تا سه روز این تورم وجود دارد. به  همراه استفاده از این روش درمان با پر کننده های پوستی فرد می تواند بدون هیچگونه کمکی مرخص شود و به راحتی رانندگی کند. بعد از اینکه تزریق ژل انجام شود فرد می تواند نتیجه را رویت کند و با وجودی که مشاهده نتیجه به صورت کامل از این تزریق به چندین روز نیاز دارد. فرد احتمال دارد تغییراتی را فرم صورت خود حتی پیش از مرخص شدن مشاهده کند . ژل های پر کننده پروتئین های عادی و طبیعی هستند که تزریق آن ها به شکل بیشتر شدن حجم یا صاف کردن تنها با تزریق پروتئین به نواحی مورد نظر دوره بهبود آغاز می شود و زمانی که این مواد در زیر پوست ثبت می شود نتیجه کامل و نهایی از تزریق را بیمار می تواند رویت کند . به دلیل اینکه می توان نتیجه را بسیار فوری دریافت کرد تزریق ژل به عنوان یک روش فوق العاده برای جوانسازی صورت می باشد.

هزینه تزریق ژل

هزینه تزریق ژل خصوصی به پر کننده های پوست وابسته به نوع مارک تنوع مواد استفاده شده  دارد و همچنین تعداد سرنگ های تزریق شده مورد استفاده به هزینه ارتباط دارد. به همین دلیل هزینه تزریق ژل به لب در اشخاص بیشتر باهم فرق دارد. تزریق ژل به این شکل یک روش درمانی برای شادابی پوست و برآمده کردن گونه استفاده می شود و دارای اهمیت بسیار می باشد.

این روش هیچ گونه جراحی در آن دخیل نمی باشد و نتیجه بسیار مناسبی را به همراه دارد. تزریق ژل در قسمت های گوناگون صورت مانند تزریق ژل خط خنده – اخم – لب – گونه انجام می شود. دوام و ماندگاری نتیجه به نوع پر کننده های پوستی بستگی دارد.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *