0 / 5. 0

۳ دقیقه
رفع-سیاهی-دور-چشم

رفع سیاهی دور چشم

آنچه می خوانید...

رفع سیاهی دور چشم

آیا می دانید سیاهی دور چشم به چه دلایلی ایجاد می شود؟ با روش های رفع سیاهی دور چشم آشنایی دارید؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی این علل و راه های درمانی آن بپردازیم.

رفع-سیاهی-دور-چشم
رفع-سیاهی-دور-چشم

 علت سیاهی دور چشم چیست؟

یکی از اختلالاتی که در زیبایی ما می تواند اثر منفی بگذارد وجود تیرگی وگودی زیر چشم ها می باشد. سیاهی و تیرگی دور چشم به دلایل مختلفی ایجاد می شود که برخی از این دلایل عبارتند از:

 • دلایل ژنتیکی: مهمترین عامل ایجاد سیاهی و تیرگی دور چشم دلایل ژنتیکی می باشد.
 • افزایش سن: افزایش سن باعث می شود پوست کلاژن خود را از دست بدهد و همین عاملی است که می تواند موجب سیاهی و تیرگی دور چشم شود.
 • کم خونی: عامل مهم دیگر در ایجاد سیاهی دور چشم کم خونی یا فقر آهن می باشد.
 • اختلالات در خواب: کمبود خواب یا نداشتن خواب منظم هم می تواند باعث ایجاد سیاهی و گودی دور چشم شود.
 • آلرژی یا حساسیت فصلی: آلرژی فصلی هم باعث سیاهی دور چشم می شود چون در این حالت هیستامین در بدن تولید می شود.
 • استرس: استرس و اضطراب هم از عوامل تشدید کننده تیرگی دور چشم می باشد.
 • تغذیه نامناسب: گاهی تغذیه نامناسب و عدم مصرف سبزیجات و میوه ها به اندازه کافی می تواند سبب تشدید سیاهی و گودی دور چشم شود.
 • کم کاری تیروئید: کم کاری تیروئید هم از جمله عوامل تشدید کننده تیرگی دور چشمان می شود و نیاز است توسط دارودرمانی برطرف شود.
 • اگزما و حساسیت دور چشم: وجود اگزما و حساسیت های دور چشمی می تواند منجر به سیاهی دور چشم شود بنابراین نیاز است ابتدا این حساسیت ها و اگزما برطرف شوند.
 . دکتر الهه لطفی متخصص پوست می باشد که در زمینه رفع سیاهی دور چشم  مهارت بالایی دارند  . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید .

رفع سیاهی دور چشم

با پیشرفت علم پزشکی روش های درمانی بسیاری برای رفع سیاهی و گودی دور چشم ایجاد شده است که باعث رفع سیاهی دور چشم و بازگشت طراوت و زیبایی به پوست می شود. البته در کنار این روش ها تبحر بالای متخصص پوست هم حائز اهمیت می باشد. برخی از این روش ها عبارتند از:

 • تزریق PRP : پی آر پی فاکتور رشد پلاکتی است که از خون گرفته می شود و متخصص پوست این ماده را زیر چشم تزریق می کند و تا حد زیادی باعث رفع سیاهی دور چشم می شود.
 • تزریق ژل یا تزریق چربی: این روش ها هم برای درمان گودی زیر چشم به کار می روند که حتما باید توسط متخصص پوست و مو و زیبایی انجام شود.
 • کربوکسی تراپی: کربوکسی ترپی روشی است که با کمک آن می توان تا حد زیادی تیرگی و گودی زیر چشمان را کاهش داد. در این روش کربن دی اکسید به زیر چشم تزریق می شود که باعث می شود گردش خون و تولید کلاژن افزایش یابد.
 • لیزر فرکشنال: روش دیگر رفع سیاهی دور چشم لیزر فرکشنال می باشد که این روش موجب کلاژن سازی در پوست شده و علاوه بر رفع سیاهی دور چشم باعث از بین رفتن چروک های زیر چشم هم می شود.

سایر خدمات دکتر الهه لطفی متخصص پوست به شرح زیر هستند:

لیزر موهای زائد

تزریق ژل 

لایه برداری پوست

هایفوتراپی

لیزر فرکشنال

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =