رفع غبغب

بهترین روش های رفع غبغبمیانگین زمان مطالعه : ۱ دقیقه

آنچه می خوانید...

آیا می دانستید وجود غبغب تا چه میزان می تواند روی جوانی صورت ما تاثیر بگذارد؟ آیا می دانستید با رفع غبغب می توان جوانی را به بیشترین حد ممکن به صورت خود برگرداند؟

سن و سال تاثیر بسیاری در صورت ما دارد. هیچ یک از اعضای بدن مانند صورت در سنین متفاوت تغییر نمی کند به طوری که در جراحی زیبایی در تمام اندام های انسان وقتی که یک عمل جراحی انجام می شود ماندگاری بسیار زیادی حتی تا آخر عمر دارد. ولی در جراحی صورت اصلا این طور نیست به طوری که صورت هر دهه به دهه – هر شش ماه  یا هر یک سال با حالت قبلی خود فرق می کند. سن و سال تاثیر بسیار زیادی در این روند دارد. روند پیری در جوانی شروع می شود و تا مرگ ادامه می یابد. هیچ زمانی با هیچ روشی نمی توان جلوی این روند را گرفت. ما نمی توانیم جلوی روند پیری و را بگیریم و به هر حال سن افزایش پیدا می کند. اما کاری که باید کرد  این است که به مرور زمان از شدت تاثیرات سن و پیری جلوگیری کنیم و آن را به تعویق بیندازیم.

از نطر آناتومی ، صورت از سه لایه تشکیل شده است

  • لایه سطحی پوست
  • لایه عضلات پوست
  • و در آخر لایه زیرین که اسکلت را شامل می شود
تغییرات پوست و پیری از لایه سطحی تا عمقی اتفاق می افتد . در پوست اتفاقات سن و پیری در ابتدا به صورت شیارهای باریک اتفاق می افتد چین و چروک های ریز ایجاد می شود. بعد از آن شیار ایجاد می شود و سپس بافت پوست برمی گردد به شکلی که چربی ها و بافت های زیرین جا به جا می شوند.

دلایل ایجاد غبغب

تغییرات سن در عضلات هم تاثیر خود را می گذارد. عضلات شل می شوند و بافت های عمقی و چربی که روی آن ها قرار گرفته به پایین و جلو حرکت می کنند. به طوری که در کنار چشم شیار  و در کنار خط خنده لب عمق و فرورفتگی ایجاد می شود و خط می افتد. یکی از عواملی که در پیری پوست دخیل قسمت غبغب می باشد که در طول زمان دارای چربی می شود و پیری رخ می دهد و باید در اسرع وقت آن را درمان کرد.

برطرف کردن غبغب به وسیله دو روش امکان پذیر است

  • روش اول حذف چربی غبغب
  • لیفت پوست افتاده گردن

دلیل ایجاد غبغب چیست؟

از دلایل عمده به وجود آمدن غبغب؛ بالا رفتن سن، چاقی بیش از حد و کم کردن قابل توجهی از وزن است که موجب شل شدن پوست ناحیه گردن می شود.

متدهایی که برای از بین بردن غبغب استفاده می شود

لیپوساکشن غبغب

این متد در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود و تاثیر بسیاری در رفع غبغب دارد. بدین وسیله می توان چربی هایی که در قسمت چانه مازاد هستند را به همراه یک بی حسی موضعی از بین برد. در بعضی از اوقات امکان دارد این برش در قسمت پشت گوش ها به وجود آید و بعد چربی های مازاد به وسیله یک لوله ی ظریف خارج شوند.

هایفوتراپی غبغب

غبغب در اثر گذر زمان و افزایش سن در ناحیه گردن نمود پیدا می کند و دلیل آن هم این است که؛ با افزایش سن کلاژن سازی پوست کاهش پیدا می کند و باعث افتادگی و شلی پوست می شود که گردن هم از این قاعده مستثنی نیست.

با استفاده از هایفوتراپی که با امواج التراسوند کار می کند، می توان بدون جراحی غبغب را از بین برد و هایفوتراپی روشی است که تنها در یک جلسه موجب از بین رفتن غبغب می شود.

هایفوتراپی یا اولتراسوند تراپی روشی غیرتهاجمی و بدون درد است و هیچگونه دوره نقاهتی ندارد و تنها در ۲۰ دقیقه قابل انجام است.

رفع غبغب با لیزر

جدیدترین روش برای از بین بردن غبغب لیزر اندولیفت است. در این روش با تحریک بافت های عمقی پوست موجب تحریک کلاژن سازی پوست و در نتیجه رفع افتادگی و سفت سازی پوست می شود.

اندولیفت غبغب، کم تهاجمی ترین روش است و به صورت سرپایی بدون نیاز به بیهوشی قابل انجام است، که امروزه توسط بهترین متخصصین پوست در دنیا انجام می گیرد.

از مزایای اندولیفت نسبت به لیفت می توان به این مورد اشاره کرد که؛ اندولیفت روشی غیرجراحی است بنابراین فرد نگران بر جای ماندن اسکار و جای زخم پس درمان نیست و اثرات کاملا مشابه لیفت و شاید بهتر از لیفت را دارد.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *