29 آگوست

ریزش مو

ریزش مو

در خصوص کم پشت شدن و ریزش موها باید نزد پزشک متخصص پوست بروید و از لحاظ هورمونی بررسی شوید .گاهی اوقات در زمینه ارثی ، مشکلات هورمونی در سن پایین باعث ریزش مو می شود . بنابراین باید بررسی شود . توجه به موهای زائد نیز لازم است .

ریزش مو در خانم ها علل گوناگونی دارد . یکی از شایع ترین این علل فقر آهن می باشد . برای مثال اگر ذخیره آهن که آن را با فریتین می سنجد از ۴۰ میلی گرم کمتر شود . ریزش مو رخ خواهد داد . از طرف دیگر بیماری های داخلی نیز در ریزش مو نقش مهمی دارند . بیماری هایی مثل : کم کاری یا پرکاری تیروئید و مصرف برخی داروها نیز مطرح هستند .

 ریزش مو می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود و باعث ناراحتی افراد شوند . در یک همچین مواقعی می بایستی به یک متخصص پوست مراجعه کرد و درمان را آغاز کرد . دکتر الهه لطفی متخصص پوست می تواند ریزش مو را با تکنیک ها و روش های نیوت درمان کند .

داروهای متعدی از جمله داروهای پرفشاری خون مانند پروپرانول یا داروهای ضد انعقاد مثل وافارین می توانند باعث ریزش موی مردانه الگوی متفاوتی دارد به این ترتیب که پس رفت خط رویش مو را نخواهیم داشت و به جای آن تراکم موها در جلو و وسط سر کم می شوند . رژیم های غذایی نامناسب نیز از علل مهم ریزش مو مادران خواهیم بود . در برخورد علمی با ریزش مو قدم اول یافتن علت آن است . سپس براساس آن درمان انجام داد . یکی از درمان های موثر در خانم ها محلول ماینوکسیدیل ۲ درصد است .

درمان ریزش سکه ای مو به این که آیا فقط یک تکه ریخته شده یا ریزش مو وسیع تر است بستگی دارد . گاه موهای ریخته شده خود به خود و دوباره رشد خواهند کرد . باید گفت علل متعددی برای ریزش و کم پشت شدن موها وجود دارد . یکی از شایع ترین این علل ریزش موی هورمونی – ارثی یا آندروژنتیک است . در این نوع ریزش مو موها در فردی که این ژن این اختلال را کسب کرده باشد کوچک و نازک شده تراکم موها کم می شود .

ریزش مو

ریزش مو

به حدی که کف سر نمایان می شود . البته این نوع ریزش مو به طور معمول از سن بلوغ به وجود می آید و قبل از آن شایع نیست . علل دیگری نیز برای ریزش مو وجود دارد که شامل اختلالات ساقه مو است که از سن پایین شروع شده و مشخصاتی دارد که با معاینه و آمایش های خاص مو قابل تشخیص است . در صورتی که در ناحیه پشت سر تراکم موها خوب باشد می توان از روش کاشت مو نیز برای افزایش تراکم موها در ناحیه جلوی سر استفاده کرد . شامپوهای گران راه حل خوبی برای درمان ریزش مو نیستند .

سابسیژن

میکرونیدلینگ

میکرودرم ابریژن

هایفوتراپی

راه های ارتباطی

۰۲۱۸۸۹۸۹۷۳۳

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر الهه لطفی

پاسخ

بیست − 5 =

Call Now Button