۶ دقیقه
هزینه کربوکسی تراپی

هزینه کربوکسی تراپی

آنچه می خوانید...

هزینه کربوکسی تراپی برای افرادی که قصد دارند از این روش کاربردی برای رفع ترک‌های پوستی، رفع سیاهی زیر چشم یا برطرف کردن چربی‌های اضافی در نواحی خاص بدن استفاده کنند موضوع بسیار مهمی است. به طور کلی هزینه این روش درمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می‌توان به محل کلینیک، میزان تخصص و مهارت پزشکی که به آن مراجعه می‌کنید، تعداد جلسات مورد نیاز برای کربوکسی تراپی و… اشاره کرد. قیمت دقیق کربوکسی تراپی توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود. زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنید و مورد بررسی و معاینه قرار می‌گیرید، پزشک با توجه به وضعیت پوست شما می‌تواند هزینه کربوکسی تراپی را تعیین کند. اگر تصمیم گرفته‌اید که برای رفع مشکلات پوستی و حذف چربی‌ها از کربوکسی تراپی استفاده کنید، بی‌شک مطالعه این مطلب برای بررسی هزینه این روش درمان و عوامل موثر بر آن، سودمند خواهد بود.

هزینه کربوکسی تراپی چقدر است؟

هزینه کربوکسی تراپی چقدر است؟

ممکن است این سوال برای شما هم ایجاد شده باشد که هزینه کربوکسی تراپی چقدر است و برای استفاده از این روش درمان نهایتاً چه میزان هزینه‌ای باید بپردازیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قیمت کربوکسی تراپی برای هر موضوعی متفاوت است. قیمت این روش درمانی تا حد زیادی به شرایط بدنی شما، تعداد جلساتی که برای درمان نیاز دارید، محل درمان، نوع پوست، درجه تیرگی پوست، مساحت ناحیه مورد نظر و تخصص پزشکی که به آن مراجعه می‌کنید بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان قیمت دقیقی را برای این روش درمانی در نظر گرفت. اما به طور کلی کربوکسی تراپی در مقایسه با سایر روش‌های درمانی، برای حذف چربی‌ها، رفع سلولیت، رفع ترک‌های پوستی و… قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌تری دارد. به همین علت به شکل ویژه‌ای مورد استقبال قرار گرفته است.

عوامل مؤثر بر هزینه کربوکسی تراپی

همانطور که پیشتر اشاره کردیم در تعیین هزینه کربوکسی تراپی فاکتورهای مختلفی مدنظر قرار می‌گیرند که برخی از آن‌ها به شرح زیر است.

• مقدار تزریق کربن دی اکسید: در کربوکسی تراپی برای رفع مشکلات پوستی از جمله سلولیت، گاز CO2 یا همان کربن دی اکسید به محل مورد نظر تزریق می‌شود. هر شخصی بنابر بر نوع مشکلی که دارد و میزان شدت آن، به مقدار تزریق متفاوتی از گاز کربن دی اکسید جهت درمان نیاز دارد. این عامل می‌تواند به طور مستقیم قیمت کربوکسی تراپی را تحت تاثیر قرار دهد. افرادی که سلولیت بیشتر و شدیدتری دارند برای رفع این مشکل باید مقدار بیشتری کربن دی اکسید تزریق کنند که این موضوع هزینه کربوکسی تراپی را افزایش می‌دهد.

• میزان دستمزد پزشک باتجربه و متخصص: از دیگر فاکتورهای موثر بر قیمت کربوکسی تراپی می‌توان به میزان دستمزد پزشک متخصص اشاره کرد. هر پزشکی با توجه به میزان تخصص، سابقه و تجربه‌ای که در حوزه کار خود دارد دستمزد متفاوتی را دریافت می‌کند. بنابراین اگر پزشکی که برای کربوکسی تراپی به آن مراجعه می‌کنید جزو پزشکان معتبر و با سابقه در حوزه پوست، مو و زیبایی باشد، بی‌شک دستمزد بالایی را دریافت خواهد کرد. البته این موضوع در قبال خدمات ارزشمندی که دریافت می‌کنید چیز زیادی نخواهد بود؛ چرا که به این ترتیب اگرچه هزینه بیشتری می‌پردازید اما نسبت به کیفیت درمان و عدم وجود عوارض، آسوده خاطر هستید.

• ناحیه مورد نظر: کربوکسی تراپی بدون هیچ محدودیتی برای بخش‌های مختلف بدن قابل انجام است. این روش برای برطرف کردن ترک‌های پوستی، رفع سلولیت و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد می‌توانند بنابر نیاز خود، قسمت‌های مختلفی از بدن از جمله صورت، شکم، بازو، کمر، پا، باسن، ران، سینه، شانه و… را تحت درمان کربوکسی تراپی قرار دهند. هزینه انجام هر یک از قسمت‌های بدن بر هزینه نهایی کربوکسی تراپی تاثیر می‌گذارد و هر قسمت از بدن هزینه متفاوتی دارد. به طور مثال کربوکسی تراپی صورت با کربوکسی تراپی شکم به لحاظ هزینه‌ای کاملاً متفاوت است. بنابراین زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنید، در جلسات مشاوره حضوری راجع به هزینه ناحیه مورد نظر برای کربوکسی تراپی صحبت کنید.

• شهر محل سکونت: شهر محل سکونت نیز می‌تواند بر هزینه کربوکسی تراپی تاثیر بگذارد. معمولاً شهرهای بزرگی مانند تهران، به دلیل اجاره مکان بالا یا هزینه‌های جانبی بیشتر، قیمت بالاتری را برای کربوکسی تراپی دریافت می‌کنند.

• نوسانات ارز و تورم: نوسانات ارز و تورم نیز می‌تواند بر قیمت نهایی کربوکسی تراپی موثر باشد. با تورم و افزایش نرخ ارز، معمولاً هزینه‌های جانبی کربوکسی تراپی افزایش پیدا می‌کند و این موضوع قیمت کربوکسی تراپی را به طور مستقیم افزایش می‌دهد.

• نرخ هر سال: نرخ هزینه‌های امور درمانی و زیبایی، هر سال توسط دولت تغییر پیدا می‌کند و هر سال نرخ جدیدی برای روش‌های درمانی و زیبایی تعیین می‌شود که این عامل نیز در قیمت کربوکسی تراپی تاثیر می‌گذارد.

• تعداد جلسات: کربوکسی تراپی یک روش درمان چند مرحله‌ای است که هر فردی بنا بر مشکلی که دارد به تعداد جلسات درمان متفاوتی نیاز پیدا می‌کند. تعداد این جلسات توسط پزشک و بعد از معاینه دقیق تعیین می‌شود. طبیعتاً اگر فردی دچار مشکل شدید پوستی باشد، برای تکمیل دوره درمان نیازمند تعداد جلسات بیشتر است که در این صورت هزینه کربوکسی تراپی افزایش پیدا می‌کند.

• موقعیت مکانی کلینیک: به عنوان آخرین عامل موثر بر هزینه‌های کربوکسی تراپی می‌توان به موقعیت مکانی کلینیک زیبایی اشاره کرد. کلینیک‌هایی که در مناطق لوکس یک شهر قرار دارند معمولاً هزینه‌های بالایی را از بیماران دریافت می‌کنند. این هزینه‌ها به تجهیزات پیشرفته، اجاره ملک بالا، هزینه نیروی انسانی فعال در کلینیک و… مربوط می‌شود.

هزینه کربوکسی تراپی در سال ۱۴۰۳

هزینه کربوکسی تراپی در سال ۱۴۰۳ حدود ۴۰۰ الی یک میلیون خواهد شد. این قیمت با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز برای کربوکسی تراپی و شرایط پوست هر فرد متفاوت است. معمولاً افراد برای این روش درمان به ۷ الی ۱۰ جلسه نیاز دارند که فاصله بین جلسات یک هفته در میان است.

نگاه کلی به هزینه کربوکسی تراپی

در این مقاله راجع به هزینه کربوکسی تراپی صحبت کردیم. همانطور که گفتیم کربوکسی تراپی یک روش درمانی برای رفع سلولیت و مشکلات پوستی است که هزینه آن به عوامل مختلفی مانند تورم، موقعیت مکانی کلینیک، نرخ هر سال  شهر محل سکونت، دستمزد پزشک متخصص و… بستگی دارد. همچنین شدت مشکلات پوستی و میزان کربن دی اکسید مورد نیاز برای تزریق نیز می‌تواند بر قیمت این روش درمانی تاثیر بگذارد. برای بررسی دقیق قیمت کربوکسی تراپی حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پس از معاینه و بررسی، قیمت دقیق را بیان کند

سؤالات متداول

آیا نوع مشکلات پوستی بر هزینه کربوکسی تراپی تاثیرگذار می‌گذارد؟

بله کربوکسی تراپی برای درمان مشکلات پوستی مختلف از جمله جوش و آکنه، چین و چروک، لکه‌های خورشیدی، لکه‌های قهوه‌ای، زگیل، زائده‌های پوستی و… انجام می‌شود. درمان هر نوع مشکلی، هزینه‌های متفاوتی را می‌طلبد.

هزینه کربوکسی تراپی در مقایسه با سایر روش‌های مناسب برای رفع مشکلات پوستی چقدر است؟

برای درمان مشکلات پوستی، رفع چین و چروک و درمان سلولیت راهکارهای متفاوتی وجود دارد که در میان آنها کربوکسی تراپی هزینه کمتر و مقرون به صرفه‌تری دارد.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست، مو وزیبایی
دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران
دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران
سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون
انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test)
عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان!