آشنایی با کاشت ابرو

آنچه می خوانید...

افراد برای پر کردن فضاهای خالی ابروی خود و همچنین پهن نشان دادن آن، می توانند از روش های موقت و البته خسته کننده آرایشی استفاده کنند، که این روش ها در زمان های گذشته بسیار رایج بوده است. ولی در زمان حاضر روش های دائمی برای پهن کردن ابروها و پر کردن فضاهای خالی در آنها به وجود آمده است، کاشت ابرو یکی از روش ها است. که با متدهای متفاوتی برای افراد مختلف انجام می شود.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو که به طور معمول باید توسط متخصص جراحی زیبایی انجام شود با استفاده از موهای سایر نقاط بدن و کاشت بر روی ابرو، انجام شده که مشکلات باریکی ابروها و فضاهای خالی آن به خوبی رفع می شود. این نوع درمان یک نتیجه رضایتمند را برای افراد به همراه دارد، زیرا، ماندگاری بالاتر و شاید دائمی را دربر داشته باشد.

با توجه به اینکه هر عمل زیبایی دارای عوارض مختلفی است، کاشت ابرو نیز ممکن است عوارضی را برای افراد به همراه داشته باشد، که انجام مشاوره های لازم قبل از انجام کاشت ابرو با پزشک، ضروری است. پزشک در این رابطه باید تمام خطرات یا عوارضی را که ممکن است برای فرد پیش بیاید به او متذکر شده تا فرد بتواند در جهت انجام کاشت یا پیوند ابرو، با آگاهی کامل اقدام کند.

چه افرادی کاندید کاشت ابرو هستند؟

قطعا داشتن ابروهایی بی نقص و خوش فرم از زیبایی های صورت یک فرد محسوب می شود و این موضوع بسیار با اهمیت تر از موهای سر یک فرد می باشد، بنابراین افرادی که بنا به هر دلیلی ابروهای خود را از دست داده اند می توانند از این عمل زیبایی استفاده کرده و کاشت ابرو را انجام دهند. از جمله این افراد که برای پیوند ابرو مناسب هستند می توان به موارد زیر اشاره داشت :

 • افرادی که به دلیل نقص مادرزادی دارای مشکلاتی در فرم ابروهای خود می باشند.
 • افرادی که در اثر آلوپسی فرم ابروهای خود را از دست داده اند.
 • افرادی که در اثر سوانح دچار شکستگی ابرو شده اند.
 • افرادی که به دلیل برداشت و اصلاح غیر اصولی ابروها، فرم طبیعی ابروی خود را از دست داده اند.
 • افرادی که با استفاده از تتوی ابرو، هاشور و غیره دچار ریزش ابرو شده اند.
 • افرادی که در اثر مصرف داروهای شیمیایی، موهای ابروی خود را از دست داده اند.
 • افرادی که دچار سوانح سوختگی شده اند.
 • افرادی که موهای ابروی آنها در اثر عفونت، از بین رفته است.

اگرچه افرادی که در متن بالا ذکر شد، برای کاشت ابرو بسیار مناسب هستند ولی همه افرادی که در اثر عوامل مختلف یا دچار ریزش ابرو شده اند یا قسمتی از فرم ابروی خود را از دست داده اند می توانند از کاشت یا پیوند ابرو استفاده کرده و فرم ابروی خود را اصلاح نمایند.

روش پیوند یا کاشت ابرو

برای انجام این عمل، فولیکول های مو همراه با تمام قسمت های لازم برای رشد مو از سر فرد که به طور معمول پشت سر است، جدا شده و به فضاهایی از ابروی فرد که نیاز به مو دارد، منتقل و پیوند زده می شود. این موها در صورتی که به صورت صحیح کاشت شوند، به صورت طبیعی رشد کرده و فرد می تواند برای اصلاح ابرو آنها را برداشت نماید که بعد از مدتی دوباره رشد می کنند. بنابراین، این روش برای پر کردن فضاهای خالی ابرو و همچنین پهن کردن ابروهای نازک بسیار مناسب است و ماندگاری دائمی نیز دارد.

نحوه-کاشت-ابرو

روش های کاشت ابرو به صورت طبیعی

متدهای متفاوتی برای کاشت ابرو وجود دارد که با توجه به نیاز فرد و تشخیص پزشک به هر کدام از این روش ها، متد مناسب انتخاب و کاشت انجام می شود، از جمله روش ها متداول کاشت ابرو می توان به موارد زیر اشاره داشت :

FUT یا واحد فولیکولی

این روش برای کاشت و پیوند ابرو بسیار رایج است و توسط متخصص های زیبایی زیادی قابل انجام می باشد. برای انجام این روش پزشک باید برشی به اندازه چند سانتی متر در پشت سر فرد ایجاد کند تا بتواند موهای این ناحیه را برداشته و به ناحیه ابرو در محل مورد نیاز منتقل کرده و کاشت ابرو را انجام دهد. عوارض و خطرات این روش بالا می باشد و حداقل عارضه ایجاد شده در اثر این روش کشت ابرو، ایجاد زخم در پشت سر فرد است که اگر به وسیله پزشک با مهارت انجام نشود، منجر به اسکار پوستی شده و جای آن بر روی پوست باقی می ماند.

FIT

یکی دیگر از روش های پرطرفدار برای کاشت ابرو محسوب می شود که تقریبا بدون درد و خونریزی است، در این روش ابتدا محل برداشت مو بی حس شده و با استفاده از تجهیزات ظریفی، گرافت های مو از ناحیه پشت سر جدا شده و به ناحیه مد نظر از ابرو منتقل می شوند تا کاشت ابرو در ان ناحیه انجام شود. به دلیل استفاده از بی حسی دردی در ناحیه برداشت مو حس نمی شود و عدم برش پوست سر برای برداشت مو باعث می شود که این روش کاملا بدون خونریزی انجام شود. بنابراین استفاده از این روش برای کاشت ابرو بسیار زیاد است و متقاضیان زیادی دارد.

پارامترهای مهم در کاشت ابرو

از جمله پارامترهایی که در هنگام کاشت ابرو باید به آنها توجه شود، عبارتند از:

 • توجه به رویش ابروها در جهت های مختلف ابرو در نحوه کاشت آنها
 • به دلیل اینکه موها بر روی ابرو رویشی به صورت افقی دارند، بر خلاف موهای سر که رویش آنها عمودی می باشد، بنابراین توجه به زاویه کاشت ابرو بسیار اهمیت دارد.
 • موهای ابرو همه افراد به صورت تکی رشد کرده برخلاف موهای سر، که رشد آنها به صورت دسته های چندتایی می باشد، این نکته نیز در پیوند ابرو باید مورد توجه قرار گیرد.
 • چرخه های رشد موی ابرو و سر بسیار تفاوت داشته و افراد برای پیوند ابرو باید به پزشک های متخصص در این زمینه مراجعه کنند تا بهترین نتیجه را در پیوند و فرم دهی ابرو به دست آورند.
 • فرم دهی ابرو در زیبایی صورت افراد بسیار تاثیر دارد و این فرم در صورت آقایان با خانم ها بسیار متفاوت است، بنابراین پزشک باید با توجه به زاویه های صورت در افراد مختلف، فرم ابرو را تنظیم نماید.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *