5 / 5. 1

۸ دقیقه
اندولیفت

اندولیفت جدیدترین متد زیبایی روز دنیا

آنچه می خوانید...

لیزر اندولیفت جزو جدیدترین متدهای روز دنیا در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست محسوب می شود. همان طور که از نام این فناوری پیداست، اساس کار آن با لیزر است.

امروزه از اندولیفت در بهترین کلینیک های دنیا استفاده می شود و در حال حاضر در ایران تنها چندین کلینیک مجهز به این دستگاه هستند و از آن برای جوانسازی صورت و بدن که روشی غیرتهاجمی است، استفاده می شود. نتایج لیزر اندولیفت تقریبا مشابه با جراحی لیفت است، تنها با این تفاوت که این عمل بدون هیچگونه برش، بخیه، خونریزی، اسکار و حتی بدون نیاز به  بیهوشی و بستری شدن، است.

برای آشنایی بیش تر فیلم زیر را با هم ببینیم :

لیزر اندولیفت برای نقاط مختلف بدن کاربرد دارد که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم :  

 • اندولیفت افتادگی ابرو
 • اندولیفت افتادگی پلک
 • اندولیفت خط خنده
 • کوچک کردن بینی
 • اندولیفت صورت
 • اندولیفت غبغب
 • اندولیفت کلوئید
 • اندولیفت بازو
 • اندولیفت شکم
 • اندولیفت مچ پا
 • اندولیفت باسن
 • اندولیفت گونه
 • اندولیفت گردن
 • اندولیفت زانو
 • اندولیفت فک
 • اندولیفت ران

افتادگی ابرو

زمانی که به علت افتادگی ابرو فاصله بین چشم و ابرو کم می شود تاثیرات فراوانی بر روی زیبایی افراد می گذارد زیرا این مسئله باعث می شود صورت افراد حالت عبوس، غمگین و خسته پیدا کند و همچنین پیرتر به نظربرسد.

افتادگی ابرو می تواند دلایل فراوانی داشته باشد که برخی از آن ها شامل موارد زیر است :

افزایش سن

به طور کلی می توان گفت افزایش سن مهم ترین عامل افتادگی ابرو است زیرا با افزایش سن خاصیت کشسانی پوست کاهش یافته و باعث افتادگی پوست می شود.

کاهش وزن

افرادی که به طور ناگهانی دچار کاهش وزن زیادی می شوند با افتادگی پلک و ابرو مواجه خواهند شد، زیرا با کاهش وزن لایه های چربی زیر پوست نیز کاهش خواهد یافت.

عوامل ژنتیکی

یکی دیگر از عوامل افتادگی پلک و ابرو ژنتیک است برخی افراد به طور مادرزادی دچار افتادگی پلک و ابرو هستند.

مبتلا بودن افراد به بیماری

برخی از بیماری ها مانند فلج بلز می تواند منجر به افتادگی ابرو شود.

اندولیفت افتادگی ابرو

امروزه لیفت ابرو یکی از روش های روز دنیا برای زیباسازی و جوانسازی صورت است، دکتر الهه لطفی، با استفاده از دستگاه اندولیفت که نسبت به سایر روش ها کم تهاجمی است لیفت ابرو و سایر نقاط را به بهترین نحو انجام می دهد. این روش منجر به کاهش افتادگی پوست می شود . خوشبختانه ایندولیفت یکی از روش هایی است که افراد زیادی از آن رضایت دارند.

یکی از مدرن ترین روش برای درمان رفع چین و چروک ابرو بهره مندی از دستگاه ایندولیفت است. این روش موجب سفت شدن پوست می شود. در این روش با استفاده از امواج کلاژن سازی تحریک شده و کشیدگی پوست اتفاق می افتد. نتایج درمان در اندولیفت در مدت زمان کوتاهی مشاهده می شود. این روش اثر طولانی مدت دارد. لیفت ابرو با اندولیفت فقط به یک جلسه نیاز دارد.

اندولیفت افتادگی پلک

اولین آثار پیری معمولا در چشم ظاهر می گردد و همچنین افتادگی پلک نیز از این قاعده مستثنی نیست.  اندولیفت پلک با بی حسی موضعی قابل انجام است و برخلاف سایر روش ها نیاز به هیچگونه برشی ندارد و تنها با اشعه لیزر می توان افتادگی پلک را درمان کرد.

اندولیفت-پلک
نمونه اندولیفت پلک توسط دکتر لطفی

فیلم زیر، اندولیفت پلک توسط دکتر الهه لطفی می باشد :

اندولیفت خط خنده

با افزایش سن خطوط خنده نمایان می شود که موجب پیری صورت می شود که با کمک اندولیفت می توان خطوط اطراف دهان را از بین برد.

اندولیفت کوچک کردن بینی

اگر به هر دلیلی تمایلی به انجام جراحی بینی ندارید اما از بزرگ بودن بینی خود رنج می برید یکی از روش های غیرتهاجمی و بدون عوارض برای کوچک کردن بینی، استفاده از این روش است.

در فیلم زیر دکتر الهه لطفی متخصص پوست و مو برای اولین بار در ایران، اندولیفت بینی را انجام می دهند :

اندولیفت صورت

با شروع روند پیری، چین و چروک ها و لک های پوستی در نواحی مختلف صورت نمود پیدا می کند که یکی از موثرترین روش های برای رهایی از این علائم جوانسازی صورت با استفاده از اندولیفت است، که با استفاده از این روش، پزشک می تواند افتادگی صورت، چین و چروک های و لک های صورت را کاهش دهد.

اندولیفت-صورت

اندولیفت غبغب

برای از بین بردن چربی های زیر چانه (غبغب) می توان از اندولیفت غبغب کمک گرفت که تاثیرات بسیار چشمگیری در کاهش حجم چربی های این ناحیه دارد.

اندولیفت کلوئید

یکی از موثرترین روش ها برای از بین بردن گوشت های اضافه و درمان آن می توان از اندولیفت گوشت اضافه (کلوئید) بهره ببرید.

در این ویدئو می توانید کلوئید مقاوم به درمان را  که بیمار چندین سال  از آن رنج می برده و روش های درمانی بسیاری مانند تزریق کورتون و …. را امتحان کرده است اما توسط اندولیفت کلوئید درمان شده است را مشاهده نمایید :

اندولیفت بازو

همان طور که قبلا هم گفته شد از اندولیفت علاوه بر جوانسازی و از بین بردن چربی های موضعی پوست صورت می توان از آن در تمام نواحی بدن نیز استفاده کرد که بازو نیز از این قاعده مستثنی نیست. چنانچه دچار افتادگی، شل شدگی پوست ناحیه بازو هستید با روشی کاملا غیرتهاجمی به نام اندولیفت بازو می توانید از این علائم رهایی پیدا کنید.

برای مشاهده نتایج اندولیفت بازو، ویدئو زیر را مشاهده کنید:

اندولیفت شکم

یکی از روش های غیرتهاجمی رهایی از چربی ها ها و افتادگی پوست شکم، اندولیفت شکم یا اندولیفت  body است که بهترین متخصص اندولیفت، با وارد کردن میکروفیبر (که تنها ۲۰۰ الی ۳۰۰ میکرون است) در ناحیه مورد نظر، از این طریق موجب از بین رفتن چربی ها و رفع افتادگی خواهد شد.

در ادامه به برخی دیگر از روش های اندولیفت به طور مختصر می پردازیم :

اندولیفت مچ پا

برای جوانسازی ناحیه مچ پا و قوزک پا نیز می توان از اندولیفت استفاده کرد.

اندولیفت باسن

اندولیفت باسن نیز مانند سایر روش های اندولیفت موجب رفع افتادگی باسن و از بین رفتن چین و چروک های باسن می شود.

اندولیفت ران

اندولیفت ران می تواند افتادگی و شل شدگی پوست این ناحیه را به طور محسوسی کاهش دهد.

اندولیفت زانو

بسیاری از افراد دچار افتادگی پوست ناحیه زانو هستند که به کمک اندولیفت زانو می توان چربی های این ناحیه را کاهش داد.

اندولیفت گونه

همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم از این تکنولوژی می توان برای جوانسازی و لیفت صورت استفاده کرد. بنابراین به کمک لیزر اندولیفت گونه می توان افتادگی پوست این ناحیه را برطرف کرد و با تحریک کلاژن سازی در ناحیه موجب جوانسازی و لیفت گونه شد.

اندولیفت فک

از آنجا که از این روش می توان برای کاهش چربی های موضعی استفاده کرد، در قسمت فک پزشک می تواند با از بین بردن چربی های ناحیه فک موجب زاویه سازی فک گردد.

اندولیفت گردن

آثار پیری علاوه بر صورت در گردن هم نمایان می شود که با کمک روش اندولیفت گردن به راحتی می توان این آثار را از بین برد و باعث جوانسازی و شادابی پوست گردن شد.

عملکرد اندولیفت

این روش به وسیله اشعه لیزر کار می کند. متخصص اندولیفت، اشعه لیزر را به ناحیه ای که بافت چربی وجود دارد می تاباند و این اشعه می تواند باعث از بین بردن رفتن چربی های موضعی می شود.

پوست از سه لایه سطحی، میانی و پایینی تشکیل شده است که لایه میانی پوست از چربی ها، رشته های کلاژن و اعصاب تشکیل شده است. که با لیزر اندولیفت، چربی پوست جذب شده و مابقی بازتاب می شود. طول موج استفاده شده در این فناوری ۱۴۷۰ نانومتر است که علاوه بر از بین بردن چربی ناحیه مورد نظر، می تواند موجب تحریک کلاژن سازی و افزایش خونرسانی و در نهایت موجب جوانسازی شود. لازم به ذکر است که این روش کاملا غیرتهاجمی است و به سایر بافت های اطراف هیچ گونه آسیبی وارد نمی کند.

مراقبت های بعد از اندولیفت

از آنجایی که اندولیفت روشی کم تهاجمی است، افراد بلافاصله می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند اما رعایت کردن توصیه های پزشک می تواند بسیار تاثیر گذار باشد، این توصیه ها عبارتند از:

 • در زمان استراحت سر را بالاتر از قفسه سینه قرار دهید.
 • از انجام دادن فعالیت های شدید فیزیکی برای مدتی پرهیز کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.
 • در هنگام شتسشو، پوست خود را به آرامی شستشو دهید و از محلول آب نمک یا محلول رقیق شده سرکه استفاده نمایید.
 • از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده نمایید.
 • از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید.
 • از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.
 • از آنجایی که گردش خون به تسریع روند بهبود دوره نقاهت کمک می کند پیاده روی می تواند برای افراد پس ازانجام دادن اندولیفت مفید باشد.

مزایا و عوارض اندولیفت

مزایا

 • بدون نیاز به بیهوشی قابل انجام است.
 • هزینه بسیار کمتر نسبت به جراحی لیفت صورت و سایر جراحی ها
 • بدون نیاز به برش، بخیه، خونریزی و جای زخم
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • تعداد جلسات درمانی کم
 • غیرتهاجمی
 • امکان انجام این روش با سایر روش های جوانسازی

عوارض

این روش عوارض خاصی ندارد و تنها ممکن است ناحیه مورد تا چند روز اول کبودی و تورم مختصری داشته باشد، که به سرعت رفع می شود. در واقع در صورتی شاهد عوارض خواهیم بود که این روش در مراکز غیرمعتبر انجام شود.

(Visited 683 times, 1 visits today)

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *