0 / 5. 0

۴ دقیقه
ریزش-مو-در-زنان

علت ریزش شدید مو در زنان

آنچه می خوانید...

علت ریزش شدید مو در زنان

ریزش مو به چه دلایلی رخ می دهد؟

علت ریزش شدید مو در زنان چیست؟

در ادامه با ما همراه باشد تا درباره علت ریزش شدید در زنان برای شما مطالبی را ارائه نماییم.

بهترین راه برای فکر کردن به نحوه رشد مو این است که تصویر یک باغ را داشته باشد. اینکه چطور به خوبی رشد می کند، به طور کامل نتیجه ای است که در زیر زمین اتفاق می افتد.

ریزش-مو-در-زنان
ریزش-مو-در-زنان

مانند یک باغ، یک چرخه طبیعی مو به محصول منجر می شود که این محصول مو است. چرخه رشد مهم است، زیرا زمانی که به منحرف می شود، یکی از دلایل ریزش مو است و فاکتورهایی که در این چرخه دخالت دارند  مانند دارو، بیماری، عفونت و یا مواد شیمیایی دارای توانایی جلوگیری از رشد درست مو هستند.

دکتر الهه لطفی متخصص پوست در یوسف آباد می باشند که در زمینه درمان بیماری های پوستی و تزریقات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و…مهارت بالایی دارند . جهت رزرو وقت دهی و مشاوره می توانید با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید . همچنین می توانید به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

تاثیر ژن در ریزش مو 

این مساله که بستگان نزدیک بیمار مانند مادر، عمه، مادربزرگ و… چه مقدار و به چه شکلی دچار ریزش مو هستند، مساله مهمی می باشد. با استفاده از بزرگنمایی روی پوست سر می توانید نشان دهید که فولیکول های زن در اندازه های مختلف متفاوت هستند، برخی ضخیم هستند و برخی دیگر نازک می باشند. این دو نشانه از علائم التهاب ریزش موی زنان است که همچنین به نام آئورتوژن آندروژنیک نیز نامیده می شود

.طبق نظر آکادمی پوست آمریکا، این یک بیماری ارثی است که حدود 30 میلیون زن آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده است و حدود 50 درصد از زنان آن را تجربه می کنند. ریزش مو اگر چه بیشتر در اواخر دهه 50 یا 60، رخ می دهد، ولی می تواند در هر زمان، حتی در سال های نوجوانی نیز اتفاق بیفتد. به طور معمول، هر بار فولیکول موی معمولی ریخته می شود، با مویی که اندازه آن برابر است جایگزین می شود.

در زنان مبتلا به ریزش موی زنانه، موهای جدید ظریف و نازک تر هستند. به طوری که فولیکول های مو کوچک می شوند و در نهایت به طور کامل از بین می روند.

علل پزشکی و سایر شرایط 

اگر فولیکول های مو از نظر اندازه یکسان باشند، یا اگر ریزش مو ناگهانی باشد، احتمالا به دلیل چیزی غیر از وراثت، مانند یک بیماری پزشکی ایجاد می شود. طیف گسترده ای از شرایطی وجود دارد که می تواند باعث ریزش مو شود، به طوری که تعدادی از شایع ترین علت ریزش شدید مو در زنان بارداری، اختلالات تیروئید و کم خونی می باشد. راجز می گوید دیگر بیماری ها شامل بیماری های خودایمنی، سندرم تخمدان پلی کیستیک و بیماری های پوستی مانند پسوریازیس و درماتیت سبورئیک هستند. اگرچه ممکن است ارتباطی بین یائسگی و ریزش مو وجود داشته است، اما همبستگی مستقیمی وجود دارد. این می تواند به این دلیل باشد که یائسگی و ریزش مو فقط در یک سن مشخص رخ می دهد. سایر دلایل ریزش مو عبارتند از استرس شدید، ترومای فیزیکی مانند جراحی یا بیماری شدید، کاهش چشمگیر وزن در طی یک دوره کوتاه مدت و مصرف بیش از حد ویتامین A. ریزش مو می تواند چند هفته تا شش ماه پس از هر یک از این مشکلات رخ دهد.

 نتیجه گیری

علت ریزش شدید مو در زنان در هر فردی متفاوت می باشد که در این مقاله تعدادی از دلایل را بررسی کردیم. شما عزیزان در صورت نیاز به درمان ریزش مو می توانید به مطب دکتر الهه لطفی متخصص پوست و مو و زیبایی در یوسف آباد مراجعه نمایید.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =