میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی کاملا غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست

آنچه می خوانید...

آیا می دانستید می توانید هر زمان که بخواهید به وسیله میکرودرم ابریژن زیبایی و جوانی پوست خود را برگردانید میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی می باشد و برای جوانسازی پوست استفاده می شود. معمولا برای رفع اسکارهای سطحی پوست برای رفع تیرگی – کک و مک – چروک های سطحی و منافذ باز و جوش های سر سیاه می توان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد. این روش مانند دیگر روش ها برای هر فردی استفاده نمی شود و موارد منع مصرف دارد.

میکرودرم ابریژن چیست؟

این روش روشی کاملا غیرتهاجمی برای جوانسازی و شادابی پوست است. که پزشک متخصص پوست با استفاده از تکنیک های مختلفی اقدام به لایه برداری پوست می کند.

میکرودرم ابریژن صورت حدود نیم ساعت و میکرودرم ابریژن گردن حدود ۲۰ دقیقه به طول می انجامد. این روش کاملا بدون درد است و نیازی به استفاده از بی حس کننده نیست. بعد از میکرودرم ممکن است کمی تورم مشابه آفتاب سوختگی داشته باشید که بعد از چند روز کاملا برطرف خواهد شد.

برای گرفتن نتایج عالی از این روش نیاز است که میکرودرم بین ۵ الی ۱۶ جلسه در فواصل ۱۴ روزه یا ۳۰ روزه تکرار شود.

افراد کاندید برای میکرودرم ابریژن

  • افرادی که انتخاب می شوند بایستی که دچار نقص ایمنی نباشند.
  • لیزرهای قوی در چند ماه اخیر برای آن ها انجام نشده باشد.
  • افرادی که داروهای لایه بردار استفاده نکرده باشند.
  • سیستم ایمنی آن ها نقص فنی نداشته باشد.

لازم به ذکر است افرادی که دارای بافت کلوئیدی هستند همچنین افراد مناسبی برای این کار نمی باشند چون احتمال ایجاد بافت کلوئید در این نوع افراد وجود دارد. دستگاه میکرودرم ابزاری از نوع پودری است دستگاه دارای دو مخزن مجزا می باشد . از طریق پروپای مخصوص پودر اکسید آلومینیوم روی پوست قرار می گیرد همزمان سایش و مکش روی قسمت های مختلف پوست انجام می شود و از طریق دیگری  پودر وارد شده تخلیه شده و وارد مخزن مجزا می باشد .

امروزه افراد بسیاری به دنبال این هستند که چطور می توان جوانی پوست خود را بر گردانند و با به عبارتی جوانسازی پوست را انجام دهند . دکتر الهه لطفی در رابطه با جوانسازی پوست روش های بسیار متنوعی را انجام می دهد . میکرودرم ابریژن یکی از روش هایی است که دکتر الهه لطفی متخصص پوست آن را در مطب خود انجام می دهند.

آمادگی هایی که پوست بایستی داشته باشد

بایستی کاملا پوست تمیز باشد با مواد مخصوصی با نوع پوست و تونرهای پوست صورت تمیز شود بعد دستگاه آماده می شود میزان ساکشن دستگاه و میزان پودر باید کنترل شده باشد.

برای هر موردی که می خواهیم انجام بدیم باید میزان پودر و ساکشن و دستگاه تنظیم شود. روش کار به این صورت می باشد روی هر قسمتی که می خواهیم میکرودرم انجام دهیم حدود ۳ الی ۴ بار این حالت کشش و داشته باشیم.

برای قسمت های مختلف پوست به غیر از صورت که دچار عارضه – تیرگی – اسکار – یا حالت چروک های سطحی باشد می توان این روش را انجام داد.

وقی که می خواهیم این پروب را روی پوست حرکت دهیم باید حتما حالت هم پوشانی داشته باشد،  که پوست حالت خطوط به خود نگیرد و مناطقی که مشکل آن بیشتر است مانند کک و مک – چروک های سطحی که دارا هستند می توان با این روش از بین برد.

همین طور که قبلا ذکر شد اگرچه روی پوست تبخال – زخم فعال – یا جوش های بزرگ باشد روی آن منطقه نباید کار شود و برای جوش های زیر پوستی میکرودرم بهترین روش می باشد. منافد باز جمع می شوند و جوش های سر سیاه از بین می روند. چشم بیمار باید کاملا بسته باشد تا پودر وارد چشم و  دهان و اطراف حفره های صورت و بینی وارد نشود. .

میکرودرم ابریژن
میکرودرم ابریژن

تمام پودرهایی که در صورت باقی مانده اند با یک حوله نم دار بایستی پاک شود و بیمار باید پوست خود را شستشو دهد تا پودر کاملا از صورت وی از بین رود.

مراقبت های بعد از میکرودرم ابریژن  

  • در مقابل نور آفتاب نباید قرار گرفت.
  • از کرم های ضد آفتاب مناسب استفاده شود.

کرم های ترمیم کننده پوست اسامی مختلفی دارد که از آن ها می توان استفاده کرد. به مدت یک هفته از این کرم ها باید استفاده کرد که روند ترمیم و بازسازی پوست سریع تر انجام شود.

فواید و مزایای میکرودرم ابریژن

  • علاوه بر لایه برداری سطحی از پوست باعث تحریک کلاژن سازی و تحریک فیبروپلاست ها برای تولید کلاژن می باشد.
  • به وسلیه میکرودرم ابریژن چروک های سطحی را از بین می رود و منافذ باز را جمع می کند و باعث افزایش گردش خون و خونرسانی و اکسیژن رسانی می شود.

قیمت میکرودرم ابریژن

معمولا هزینه میکرودرم ابریژن در افراد مختلف با توجه به نوع پوست و مشکلات پوستی وی می تواند متفاوت باشد. بنابراین برای اطلاع از هزینه دقیق نیاز است یک جلسه مشاوره با پزشک مورد نظر داشته باشید.

دکتر الهه لطفی

متخصص پوست دارای مدرک تخصص پوست از دانشگاه علوم پزشکی ایران دارای مدرک MD از دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران سابقه فعالیت در مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون انجام پروژه با عنوان مقایسه شیوع عفونت هلیکوباکتر پیلوری در بیماران مبتلا به رزاشیا دارای مدرک AMC (Australian medical test) عضو فعال انجمن مرکزتحقیقات سلول های بنیادی از سال 1387 تا کنون عضو انجمن متخصصین پوست ایران از سال 1385 تا کنون عضو آکادمی اروپایی پوست از سال 1387 تا کنون عضو سازمان نظام پزشکی ایران انتشار مقاله با عنوان " آیا لیزر با کانولا می تواند راه جایگزین و قابل قبولی برای درمان جای جوش یا اسکار باشد؟" تحقیقات در زمینه : - ملازما - زیبایی - لیزر - روش های نوینی در زمینه درمان جوش - پمفیگوس وولگاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *